Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita eleda's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.01.2010
    Postari in forum
    8
    nu stiu ce sa mai zic,la eco 4d mi-a spus fetita dar nu mi-a aratat nimic ,nici o dovada de aceea vroiam sa stiu daca a patit cineva la fel...adik,sa i se spuna ceva si la nastere ...altceva?

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    inca nu am nascut dar doi medici la trei ecografii mi-au zis ca este baietel si am vazut si genitalele. daca este fata nu este nici o problema.dar am vazut cazuri in care toata sarcina si-au facut o idee despre sexul copilului si cand s-au nascut nu erau ce se asteptau.

Floricica Nou Venita eleda's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.01.2010
    Postari in forum
    8
    Deci as putea sa am o mare surpriza sa inteleg?Am auzit destule cazuri, ce-i drept,li s-a spus ca e baiat sau fata si s-a nascut cu totul altceva.Oricum nu conteaza ce este neaparat dar e o chestie sa stii sigur dinainte .

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    Eu am vrut sa stiu mai ales pentru alegerea hainutelor si acelor necesare bebelusului, eu hainutele le am de toate culorile : roz, albastru, verde, galben, crem ,alb.

Floricica Nou Venita anca_25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.01.2010
    Postari in forum
    9
    Buna ma numesc Anka sunt 22+ de ] Darius.
    In legatura cu testul 3d sau 4d sincer depinde la ce dr mergi. Eu am fost la dl dr. Albu Dinu Florin de la AlcoSan si mi-a aratat sexul copilului, se vedea foarte clar ca e baiat si dupa forma capului, e foarte clara ecografia si pozele. E putin cam scump 400 ron + 80 ron DVD cu filmulete dar merita. Sincer e unul dintre cei mai buni dr pe 4d. Daca nu esti sigura pe ce e du-te la dansul. Nu e el prea comunicativ dar iti spune cam 90% ce e.
    Testul 3d sau 4d nu are cum sa greseasca mai ales daca e facut dupa 22 saptamani, doar medicul poate sa greseasca interpretarea.
    Poop pe toate gravidultele.

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.542
    In mod normal, la 3D sau 4 D nu ar prea trebui sa greseasc sexul copilului, nu-i asa??? dar, intr-adevar depinde de dr la care mergi...

Floricica Senior gabrielaene's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    4.655
    sexul copilului se vede la 2d iar daca medicul iti arata se vede foarte clar si e f sigur.problema se pune doar daca pozitia lui bb nu e tocmai buna pt a vedea sexul.

Floricica Novice mioaralucia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2009
    Postari in forum
    438
    te rog sa-mi spui si mie la cate luni ai facut 4 d?

Floricica Nou Venita coryna1980's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2009
    Postari in forum
    15
    Buna.eu am facut testul 3D la 20 saptamani.atuci am aflat ca sigur este baietel. bb a stat cum a trebuit sa-i vedem sexul.oricum noi banuiam ca avem baietel dupa ecografia de la 3 luni cand mi-a zis d-na doctor ca 90% este baiat. intr-adevar la 3D , ca rezultatul sa fie pe masura asteptarilor trebuie sa stii exact ca medicul la care te duci este bun si mai depinde foarte mult de pozitia copilului.bafta mamicilor cu bebei in burtici.

Floricica Senior ruxxa's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2008
    Postari in forum
    2.884
    buna ziua!

mi-e la 16 sapt. la 2D mi s-a spus ca e 70% fata iar la 3d mi s-a confirmat

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari