Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mamik_de_printesa's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.07.2011
    Postari in forum
    68

Rusinos Teste de sarcina negative, dar totusi insarcinata?

buna fetelor! am si eu o rugaminte la voi. as vrea sa imi spuneti si mie daca v-ati confruntat sau persoane din jurul vostru s-au confruntat cu asemenea probleme. sau nu stiu daca este o problema.
    teste negative si totusi insarcinata. eu ma confrunt cu o asemenea nelamurire (mai bine zis). eu ciclu neregulat si ultimul cm a fost in data de 18.09 si acum suntem in data de 2.11 si nu a aparut. mi-am facut 2teste de sarcina la intervale de cateva zile diferenta si mi-au iesit negative. simptome am: sani tensionati si plini, urinari frecvente, balonari mai ales in partea de jos a burtii, stare de nervozitate excesiva, ameteli. si un alt simptom este faptul ca mi-a aparut un inceput de dunga mai inchisa in dreptul parului pubian.
    nu stiu ce sa mai cred si as vrea din suflet sa imi impartasiti din experientele voastre si ale cunostintelor voastre.
    mentionez ca mai am un copil si chiar ne dorim si pe cel de-al 2lea. deci, sunt familiarizata cu simptomele sarcinii si cu toate astea am multe semne de intrebare.
    multumesc din suflet anticipat.

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Poti face un test de sarcina la spital, care presupune o determinare a hCG din sange. Pentru ca da, testele de sarcina pot iesi la inceputul sarcinii, cel putin, negative.

Floricica Senior je_ramy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    3.424
    draga mamik_de_printesa, urinarile frecvente si dunga mai inchisa la culoare apar mai tarziu in sarcina, nu in primul trimestru, sunt intr-adevar semne de sarcina, dar nu de inceput. Restul simptomelor se pot datora si faptului ca cm iti intarzie f mult. Eu aveam probleme cu cm si am ajuns sa treaca si 2 luni jumate si sa nu vina, dupa control doctora mi-a dat tratament ca sa vina cm apoi tratament de urmat luna de luna pt a ramane gravida si sa vina cm regulat. Eu am o dereglare hormonala si cum spui tu cand imi intarzia ma confruntam cu probleme cu sanii , dureri de burta cu balonare (ma dureau ovarele si se mareau) si eram mai mereu nervoasa.
    Mergi la medic de urgenta, nu sta asa pt ca pot aparea complicatii. Fa-ti testul de sange si eco pt a stabili daca exista sarcina sau nu, iar daca nu este bebe pune mana si fa un tratament pt ca nu e de joaca. Amenoreea (lipsa cm) poate avea complicatii foarte neplacute si dezavantajoase pentru o viitoare sarcina.
    Daca este extrauterina de exemplu nu iese test pozitiv, Doamne fereste de asa ceva!
    Multa sanatate iti doresc si sa dea Dumnezeu sa fie cu ochi!
    Modificata de je_ramy; 03.11.2011 la 07:00:49.

Floricica Nou Venita Valiushka's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2011
    Postari in forum
    2
    probabil esti insarcinata, cel mai bine ar fi sa consulti un medic, sa faci o analiza de singe, mie trei teste mi-au aratat rezultate negative, si abia al patrulea mi-a dat pozitiv, desi eram insarcinata, aveam cam aceleasi simptome ca si tine doar ca nu aveam ameteli, asteptam sa mi se inceapa ciclul care tot venea neregulat permanent. xc il

Floricica Senior claudia_claudia's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2011
    Postari in forum
    3.178
    Citat Postat de je_ramy Vezi mesajul
    draga mamik_de_printesa, urinarile frecvente si dunga mai inchisa la culoare apar mai tarziu in sarcina, nu in primul trimestru, sunt intr-adevar semne de sarcina, dar nu de inceput. Restul simptomelor se pot datora si faptului ca cm iti intarzie f mult. Eu aveam probleme cu cm si am ajuns sa treaca si 2 luni jumate si sa nu vina, dupa control doctora mi-a dat tratament ca sa vina cm apoi tratament de urmat luna de luna pt a ramane gravida si sa vina cm regulat. Eu am o dereglare hormonala si cum spui tu cand imi intarzia ma confruntam cu probleme cu sanii , dureri de burta cu balonare (ma dureau ovarele si se mareau) si eram mai mereu nervoasa.
    Mergi la medic de urgenta, nu sta asa pt ca pot aparea complicatii. Fa-ti testul de sange si eco pt a stabili daca exista sarcina sau nu, iar daca nu este bebe pune mana si fa un tratament pt ca nu e de joaca. Amenoreea (lipsa cm) poate avea complicatii foarte neplacute si dezavantajoase pentru o viitoare sarcina.
    Daca este extrauterina de exemplu nu iese test pozitiv, Doamne fereste de asa ceva!
    Multa sanatate iti doresc si sa dea Dumnezeu sa fie cu ochi!
    Eu am avut din pacate o sarcina extrauterina si mi a iesit testul pozitiv..doar ca a2a liniuta nu era asa pronuntata ca si prima...dar totusi era vizibila...
    Si eu zic sa mergi la un medic ginecolog..poate ca ai o sarcina f mica,sau doar ti s a dereglat cm...
    Pupici

Floricica Nou Venita monyyyica's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.08.2011
    Postari in forum
    6
    Citat Postat de daniela37 Vezi mesajul
    Poti face un test de sarcina la spital, care presupune o determinare a hCG din sange. Pentru ca da, testele de sarcina pot iesi la inceputul sarcinii, cel putin, negative.

buna sunt noua pe forum ,as avea o intrebare!as vrea sa stiu din ce perioada a sarcinii e indicat sa faci un test de sarcina?din ce perioada a sarcini arata testul rezltatul corect???mi-a intarziat cateva zile cm,am greturi in ultima vreme,sunt putin confuza

Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    3.424
    Citat Postat de monyyyica Vezi mesajul
    buna sunt noua pe forum ,as avea o intrebare!as vrea sa stiu din ce perioada a sarcinii e indicat sa faci un test de sarcina?din ce perioada a sarcini arata testul rezltatul corect???mi-a intarziat cateva zile cm,am greturi in ultima vreme,sunt putin confuza
    daca a trecut o saptamana de intarziere testul ar trebui sa fie corect.

Floricica Nou Venita vasiliu.aurelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2012
    Postari in forum
    1
    buna... ma confrunt si eu cu o problema... prima zi a ultimului CM este 23 dec iar pana acuma nu a mai venit... am facut 2 teste au iesit negative am fost la ginecolog si mia zis k probabil e mica sarcina ca nu simte nimic la palpat (nu mi-a facut ecografie) si sa mai fac un test peste 1 sapt... am greturi nu mai suport mirosuri ale unor produse coapte care imi placeau sunt balonata nervoasa ametesc usor... nu stiu ce sa fac...

Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    3.424
    Citat Postat de vasiliu.aurelia Vezi mesajul
    buna... ma confrunt si eu cu o problema... prima zi a ultimului CM este 23 dec iar pana acuma nu a mai venit... am facut 2 teste au iesit negative am fost la ginecolog si mia zis k probabil e mica sarcina ca nu simte nimic la palpat (nu mi-a facut ecografie) si sa mai fac un test peste 1 sapt... am greturi nu mai suport mirosuri ale unor produse coapte care imi placeau sunt balonata nervoasa ametesc usor... nu stiu ce sa fac...
    pai daca a fi sarcina ar avea 7 saptamani si ar fi vizibil la eco intravaginal... ori repeti testul, ori faci eco. Dar de ce nu ti-a facut medicul ecografie? nu ti-a recomandat?

Floricica Nou Venita eeuu's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2012
    Postari in forum
    1

sarcina?

mi-a intarziat menstruatia o saptamana, ultimul contact sexual a avut loc pe 31 octombrie, dupa care am avut menstruatie pe 4 noiembrie, 1 decembrie, 2 ianuarie, am facut un test de sarcina pe 7 februarie si a iesit negativ si unul azi tot negativ, totusi este posibila o sarcina?

Membru inregistrat la
    08.09.2011
    Postari in forum
    3.424
    Citat Postat de eeuu Vezi mesajul
    mi-a intarziat menstruatia o saptamana, ultimul contact sexual a avut loc pe 31 octombrie, dupa care am avut menstruatie pe 4 noiembrie, 1 decembrie, 2 ianuarie, am facut un test de sarcina pe 7 februarie si a iesit negativ si unul azi tot negativ, totusi este posibila o sarcina?
    ma indoiesc... daca ti-a venit cm 3 luni la rand si nu ai avut contact intre timp, nu are cum, iti iesea la test si apoi trebuia deja sa inceapa sa se vada burta sau sa ai simptome dupa cum spui 31oct... poate de la frigul asta intarzie, ori ai racit?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari