Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita nicoteodor's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.01.2009
    Postari in forum
    33
    am auzit ca ELEVIT sunt bune pentru a fi luate inainte de sarcina, si in timpul sarcinii? pareri? e nevoie sa merg la doctor pt a-mi fi recomandate? pot face rau? multumesc

Floricica Nou Venita irinusha's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2009
    Postari in forum
    26
    elevit sau centrum materna poti sa iei. Nu, nu trebuie sa mergi la doctor, e bine sa le iei inainte, in timpul si dupa...sarcina

Membru inregistrat la
    29.01.2009
    Postari in forum
    33
    multumesc, le iau de 1 luna, si acum parca am niste semne de sarcina, sper sa fie bebe:P

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Eu nu am luat suplimente in timpul sarcinii. Am luat doar o periaoda scurta in trimestrul II de sarcina fier pt ca aveam deficiente insa in rest nu am luat nimic. Mi-am intrebat medicul daca trebuie sa iau si mi-a explicat ca atata timp cat am o alimentatie corespunzatoare bebe isi ia tot ce are nevoie din frcutele si legumele pe care le consum si ca daca la analize nu ies carente atunci nu are rost sa ma imbuib cu pastile.

Membru inregistrat la
    29.01.2009
    Postari in forum
    33
    asta este o problema, nu stiu daca prin alimentatie voi avea toate vitaminele si mineralele necesare pt mine si bebe, deci, parerea mea, e ca e foarte bine sa iau aceste suplimente.:)

Floricica Nou Venita annacreata's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.10.2009
    Postari in forum
    9
    buna fetelor,am o cutie de centrum materna care o dau la 15 ron si 3 tuburi de garmastan(sigilate)care le dau la 20ron fiecare
    astept mail pe annacreata@yahoo.com

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    Da, poti sa iei si centrum materna si elevit, inainte sa ramai gravida, cat esti gravida si cand alaptezi! Sunt f bune si este posibil, dc iti prieste, sa nu ai stari de voma in timpul sarcinii de la aceste vitamine!

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    Sper sa ai o sarcina usoara si o nastere fara probleme! Pupici!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari