Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaelacool2009's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.02.2012
    Postari in forum
    12

Sunt insarcinata?

Buna seara ma numec mihaela si am 22 de anii am avut ultima menstruatie pe 6-10 decembrie si am mai avut in ianuarie dupa 14 pana pe 21 asa o secretie care vene brusc in val aproape ca de culoare ciclului acum mi-am facut un test pe 13 februarie si a iesit pozitiv dupa care pe 16 am fost la ecografie mi-a facut ecografie vaginala si mi-a sp ca nu vede ca ar fi vb despre o sarcina acum eu mi-am mai facut un test pe 18 februarie care si acesta a esit tot pozitiv dupa calk meu estimativ asa am avut contact pe 6 februarie testul a esit la 7 zile atat vine pana pe 13 februarie dupa mine este pozibil sa iasa si la cat timp se vede o sarcina mai exact.

Floricica Nou Venita marta's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2009
    Postari in forum
    29
    Draga mea,dupa cum arata testul eu cred ca esti insarcinata.la ecograf se vede pe la 5-6 saptamani daca este sarcina,eu cand am ramas insarcinata tot asa aratau testele de sarcina..deci felicitari,o sarcina usoara si un bebe sanatos

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Esti insarcinata ! Marta are dreptate la ecograf se poate vedea bebelusul pe la 5 saptamani. Sarcina usoara !

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    poti face o analiza la sange pt siguranta sau o eco transvaginala acolo se va vedea sigur desii cred 100% ca esti graviduta ...felicitari!!!!

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Sunt pozitive testele si sure check sunt niste teste care nu dau erori iar tu din acelea am vazut ca ai facut.Felicitari!

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Din poza ta, testul de jos, deci cel facut mai tarziu arata clar pozitiv. Cel care are data pe el e discutabil. Deci esti.

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    Esti insarcinata. Asa am avut si eu testele ba kiar am facut 3, unul negativ si 2 pozitive. Am mai lasat cateva zile si am fost la ginecolog, unde mi a spus k am o sarcina de 6sapt.am facut eco transvaginala. Felicitari!!

Floricica Avansata andragrig's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2011
    Postari in forum
    1.597
    Felicitari o sa ia un bebe....probl e ca doctorul nu-ti poate spune cu precizie decat dupa ce faci 5 sapt de sarcina..dupa ce ai spus tu cred ca ai intre 2-3 sapt deci e prea mica sa se vada clar,dar la testele de urina si de sange se vede....asa ca sa ai o sarcina usoara si la termen!

Floricica Nou Venita loredana222's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2011
    Postari in forum
    54
    felicitari,sarcina usoara

Floricica Avansata andragrig's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2011
    Postari in forum
    1.597
    Citat Postat de mihaelacool2009 Vezi mesajul
    Am pus poze cu ecografile mele facute astept sa imi spuneti daca cunoasteti dac in acelea se vede ca este sarcina sau nu.
    Din cate vad eu in poze parca ar fi un fel de punctulet rotund ca un sac gestantional...depinde ce ti-a spus si doctorul,eu nu sunt de specialitate si nu ma pricep...dar iti dau doua exemple de cum arata bebe la 8 sapt si apoi la 13 sapt
    Imagini atasate

Floricica Avansata diana.raluk's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2011
    Postari in forum
    1.434
    Citat Postat de mihaelacool2009 Vezi mesajul
    Buna seara ma numec mihaela si am 22 de anii am avut ultima menstruatie pe 6-10 decembrie si am mai avut in ianuarie dupa 14 pana pe 21 asa o secretie care vene brusc in val aproape ca de culoare ciclului acum mi-am facut un test pe 13 februarie si a iesit pozitiv dupa care pe 16 am fost la ecografie mi-a facut ecografie vaginala si mi-a sp ca nu vede ca ar fi vb despre o sarcina acum eu mi-am mai facut un test pe 18 februarie care si acesta a esit tot pozitiv dupa calk meu estimativ asa am avut contact pe 6 februarie testul a esit la 7 zile atat vine pana pe 13 februarie dupa mine este pozibil sa iasa si la cat timp se vede o sarcina mai exact.
    buna!

Felicitari! eu in locul tau mi-as face si un test de sange si m-as programa pentru o noua ecografie peste 2 saptamani ca sa elimini riscul existentei unei sarcini extrauterine.

numai bine!
    Modificata de diana.raluk; 20.02.2012 la 21:41:43.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari