Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita nicolegeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2014
    Postari in forum
    1

Nefericire Simptome de sarcina in primul trimestru

Buna mamici!!!!! Va rog frumos sa-mi spuneti cum a decurs sarcina. Sunt insarcinata in 3 luni. Am greturi,dureri de cap,dureri de spate in fiecare zi.Dar ma ingrijoreaza altceva.....am dureri de burta destul de des,dar medicul mi-a zis ca e normal.Totusi cine a mai avut asa dureri mari vreau sa-mi spuna daca a decurs bine.Abia pe 31 luna asta merg la ecograf....dar pana atunci poate aflu ceva de la voi.....desi nu-mi doresc sa fiti si voi ca mine :((.La 6 saptamani am fost la spital,deoarece incepuse sa-mi curga sange si m-am speriat foarte tare.Atunci mi-a facut primul ecograf si mi-a spus doctorita ca e bine si i-am auzit si inimioara. Va rog frumos sa ma ajutati cu un rasp......dece dureri asa mari de burta si sub burta??? Va multumesc si va doresc la toate multa sanatate si sarcina usoara

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Si eu am avut dureri de burta in timpul ambelor sarcini, si am doi copii sanatosi.Nu ai de ce sa iti faci probleme:) Probabil acum percepi durerile cauzate de intinderea muschilor, burtica ta se modifica in fiecare zi...iar la inceput durerile erau urmarea faptului ca bebe "se instala" si-si facea cuib:)
    Sanatate multa iti doresc:)

Floricica Nou Venita lilly29's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2014
    Postari in forum
    239
    Citat Postat de nicolegeorgiana Vezi mesajul
    Buna mamici!!!!! Va rog frumos sa-mi spuneti cum a decurs sarcina. Sunt insarcinata in 3 luni. Am greturi,dureri de cap,dureri de spate in fiecare zi.Dar ma ingrijoreaza altceva.....am dureri de burta destul de des,dar medicul mi-a zis ca e normal.Totusi cine a mai avut asa dureri mari vreau sa-mi spuna daca a decurs bine.Abia pe 31 luna asta merg la ecograf....dar pana atunci poate aflu ceva de la voi.....desi nu-mi doresc sa fiti si voi ca mine :((.La 6 saptamani am fost la spital,deoarece incepuse sa-mi curga sange si m-am speriat foarte tare.Atunci mi-a facut primul ecograf si mi-a spus doctorita ca e bine si i-am auzit si inimioara. Va rog frumos sa ma ajutati cu un rasp......dece dureri asa mari de burta si sub burta??? Va multumesc si va doresc la toate multa sanatate si sarcina usoara
    Eu la 6 saptamani am avut dureri si scurgeri usor maronii si medicii au zis ca e normal, insa dupa 2 zile am pierdut copilul. Am facut analize pentru depistarea cauzei si a reiesit o valoare anormal de mica a progesteronului. Nu trebuie sa ramai fidel unui singur medic, mai cere o parere, fara sa stie el. Daca esti deja pe utrogestan sau arefarm sau orice alt medicament de sustinere a sarcinii, durerile pot fi normale. De obicei lipsa progesteronului se manifesta cu dureri asemanatoare cu cele ale ciclului pe o scara mai mare.

floloredana
    Guest
    No-spa ptr dureri,ptr relaxarea uterului..nu ti-a recomandat medicul?Tratament de sustinere din cauza sangerarilor folosesti???Sper sa fie totul bine.Te rog sa ne spui cum te mai simti.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari