Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita meljssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.05.2011
    Postari in forum
    5

Nelamurit Scaun de culoare neagra?

Buna mamici,sunt insarcinata in 34 de saptamani,si am o mare nelamurire,care ar putea fi cauza unui scaun de culoare neagra?nu mi s-a mai intamplat niciodata si sunt ingrijorata,vi s-a mai intamplat?

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    E din cauza meconiului eliberat de bebelus. Se intampla uneori. Si eu il aveam asa spre finalul sarcinii. Meconiul este produsul de defecatie a bebelusului. Si in burtica fac cacalici.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    din cate stiu eu, scaunul negru apare atunci cand se ia supliment de fier... meconiul nu poate avea nicio legatura cu acesta deoarece el este expulzat de catre copil dupa nastere. expulzarea in lichidul amniotic duce la complicatii ale nasterii, insa la tine nu poate fi vorba de asa ceva, uterul neavand nimic de a face cu aparatul digestiv. oricum, daca larisa2000 sau liliana citesc postarea, poate vin cu o opinie avizata...

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    da si mie mi sa intamplat,si nu numai o data,de nenumarate ori,este suplimentul de fier,nu te speria,iar meconiu nu are absolut nici o treaba,tot ce are legatura cu bb ramane in saculetul amniotic,doar nu face bb caca si tu cand faci il elimini...e o prostie

Floricica Avansata adnana_giulia_yannis's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2011
    Postari in forum
    1.957
    la fel e si la mine,e de la suplimentul de fier,daca nu iau o zi 2 nu e mai e negru.stai linistita nu ai de ce sa iti faci griji

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Si eu am patit... e de la fier,prima data si eu m am speriat

Floricica Avansata AlinaGhita's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2011
    Postari in forum
    1.279
    scaunul de culoare neagra se datoreaza excesului de fier din organism.organismul ia cat fier ii trebuie k sa ajunga la valoarea normala in sange si restul este eliminat prin scaun.nu va mai faceti griji k nu este nimic grav:)bebele urineaza in lichidul amniotic dar sa faca caca nu se poate asa ceva.bebe va face prima data caca(meconiu) doar dupa nastere

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de dalicris Vezi mesajul
    E din cauza meconiului eliberat de bebelus. Se intampla uneori. Si eu il aveam asa spre finalul sarcinii. Meconiul este produsul de defecatie a bebelusului. Si in burtica fac cacalici.
    Super tare!Uite de asta e indicat sa intrebi medicul ...

Floricica Nou Venita lexys's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2011
    Postari in forum
    4
    Buna ziua! Efectuez un studiu in randul femeilor insarcinate cu privire la serviciile medicale. Se poate va rog sa ma ajutati cu, completarea unui chestionar care are putine intrebari si usoare? Va multumesc! Va raman recunoscatoare!

Floricica Nou Venita meljssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.05.2011
    Postari in forum
    5
    MERSI mult pt rasp voastre,m-am linistit,intradevar iau fier in fiecare zi,v-am pooooopat

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari