Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andreia18's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2011
    Postari in forum
    29

Sarcina peste 40 de saptamani

buna.ma puteti ajuta si pe mine?tocmai am facut 40saptamani si 3zile si inca nu am nici un semn cum k ar trebui sa nasc,si in afara de asta nu sunt nici in tara si nu am un doctor si nu stiu ce as putea sa fac pentru a naste pana in 42 se saptamani. astept raspunsurile voastre.

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Eu am nascut la 40sapt si 6zile...in ultimele zile am incercat sa merg mult, urcat-coborat scari.
    Daca tot nu dai semne de nastere..tre sa ti se induca nasterea.
    Bafta...si tre neaparat sa te vada si un medic.

Membru inregistrat la
    01.08.2011
    Postari in forum
    29
    mersi mult.o sa mai ast cateva zile sa vad ce se intampla,aaa si inca ceva ma mai ia cate o data cate o durere de burta s de spate dar dupa un timp trece,si nu se intampla nimic.oare sa fie si din cauza k nu prea fac efort?nu stiu ce sa mai cred desi doctorul mia zis k e totul ok...
    Modificata de andreia18; 01.08.2011 la 12:39:46.

Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Andreea..eu in locul tau...eram la medic intr-o clipita.
    Poti avea contractii....nu sunt dr sa iti spun. Un dr tre sa te monitorizeze si pe tine si pe bb.
    Faza cu miscarea in ultimele sapt de sarcina....e lege. Nu sport..dar mers cat m mult. Iar urcatul scarilor...ajuta pe bb sa coboare....cand urci se formeaza o miscare de frecare care il face pe bb sa se coboare...ca un surubel. :) Carcotasii sa nu dea cu rosii:)))!(alta exprimare nu am avut).

Membru inregistrat la
    01.08.2011
    Postari in forum
    29
    am fost la doctor si mia zis k nu am contractii si ca e o durere oarecare.am incercat si urcatul si coboratul scarilor,am mers si pe motor(hopuri),am facuit si sex cum am citit k ar ajuta la inducerea contractiilor dar nimic.si inainte sa merg la doctor ma durut burta si spatele 1zi si o noapte,nu am putut dormi 2h din cauza durerii si ma durea si knd eram la doctor si rezultatul a fost k mai am 1luna pana nasc k am gresit eu data ultimei menstruatii.
    Modificata de andreia18; 01.08.2011 la 13:00:38.

Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Ok...inseamna ca dr a facut calcule....a vazut cate sapt are sarcina...si tre sa stai linistita.
    Bafta in continuare! si multa sanatate si un bb sanatos!

Membru inregistrat la
    01.08.2011
    Postari in forum
    29
    mersi mult pentru sfaturi.a facut calcule si ia dat tot 40saptamani dar la eco ii dadea ca sarcina ar fi de 35_36 de saptamani si de aceea nu sunt lamurita.mersi mult.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari