Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Catdesimpluarfi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2017
    Postari in forum
    1

sarcina gemelara 26 saptamani si 4 zile

Buna.
    Am sarcina gemelara 26 saptamani si 4 zile....pesar montat la 13 saptamani...cerclaj la 23 saptamani...col deschis si scurat la 15mm. Mi s a recomandat repaus la pat...medicii refuza sa mi mai faca interventie cerclaj....
    Pe 23 august am facut serie de dexametazona(3 fiole)...1/ 8h...
    Imi este teama....gandesc pozitiv...bebelusii sunt perfecti. La 26 saptamani si 1 zile fata cantareste 1030 grame....baiatul 1003 grame. Medicul spune sa trec de 28 saptamani....apoi de 32 saptamani. Cunoasteti cazuri in care mamicile au nascut mai devreme....28 saptamani? Colul este scurt....intr o saptamana s a scurtat cam 1 cm. Poate reusiti sa mi spuneti o parere....nu stiu....
    Va multumesc tare mult.

Floricica Senior fly82's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2012
    Postari in forum
    2.759
    Citat Postat de Catdesimpluarfi Vezi mesajul
    Buna.
    Am sarcina gemelara 26 saptamani si 4 zile....pesar montat la 13 saptamani...cerclaj la 23 saptamani...col deschis si scurat la 15mm. Mi s a recomandat repaus la pat...medicii refuza sa mi mai faca interventie cerclaj....
    Pe 23 august am facut serie de dexametazona(3 fiole)...1/ 8h...
    Imi este teama....gandesc pozitiv...bebelusii sunt perfecti. La 26 saptamani si 1 zile fata cantareste 1030 grame....baiatul 1003 grame. Medicul spune sa trec de 28 saptamani....apoi de 32 saptamani. Cunoasteti cazuri in care mamicile au nascut mai devreme....28 saptamani? Colul este scurt....intr o saptamana s a scurtat cam 1 cm. Poate reusiti sa mi spuneti o parere....nu stiu....
    Va multumesc tare mult.

buna

colul este elastic, se scurteaza ,se lungeste, conteaza fff mult sa stai in repos total la pat.
    si eu am dus la termen , o sarcina cu colul scurt si deschis in ultimele 3 saptamani de sarcina,
    aveti grija de voi si va fi bine!!!

sarcina usoara!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari