Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata medycus's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2012
    Postari in forum
    1.243
    Felicitari pentru sarcina. Parerea mea este ca sarcina este micuta si nu se vede. Poate de ematie nu ai inteles cum trebuie sau medicul nu ti-a explicat corect. Daca este sarcina normala rezultatul de la analizele de sange trebuie sa se dubleze. Iar la sarcina extrauterina trebuiau sa apara durerile si sangerari. Incearca sa nu te stresezi.

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Citat Postat de andraaaw Vezi mesajul
    Apropo, nu am nici scurgeri maronii si nici intepaturi in anumite zone. Mi-am mai facut o programare la eco peste 2 saptamani.
    Aste este foarte bine!
    Eu am avut scurgeri maronii inca din saptamana a patra si dureri in partea stanga, desi ectopica a fost pe dreapta...BHCG s-a dublat in prima faza dupa care nu a mai crescut asa cum era normal.
    Daca nu ai dureri si sangerari nu te ingrijora, asteapta cuminte rezultatele analizelor.

Iti dorim sanatate si te asteptam cu vesti bune!

Floricica Nou Venita andraaaw's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2014
    Postari in forum
    13
    Buna seara tuturor,

In primul rând, de ce mi s-a schimbat numele titlului discuției pe care am început-o ? Cui nu-i convine ca mi-am denumit discuția : "Sarcina extrauterina si nu prea ..." si mi-a schimbat-o in "Sarcina extrauterina sau nu"? Știți ceva de treaba asta ? Pentru ca, dacă adminilor nu le convine, pot frumos sa-mi iau jucăriile si sa plec!

Bun! Dupa cum va spuneam, revin cu informații legate de BHCG. Mi-a ieșit prima analiza, iar indicele este : 10723,00 mUI/ml. A doua analiza ajunge luni de la Bucuresti.

Va pup si va mulțumesc pentru urări/incurajări !

Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Buna dimineata!Eu zic ca pentru varsta sarcinii tale, valoarea este ok.
    Da Doamne ca cea de vineri sa se dubleze!!!
    Cum te simti?

Membru inregistrat la
    12.02.2014
    Postari in forum
    13
    Cea de luni trebuie sa se dubleze. Ma simt foarte bine!

Va pup!

Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Cea de luni trebuie sa se dubleze. Ma simt foarte bine!

Va pup!
    Ma refeream la cea pe care ai facut-o vineri. Parca facusesi miercuri si vineri!
    Tinem pumnii!!

Membru inregistrat la
    12.02.2014
    Postari in forum
    13
    Da. Dar pentru cea de vineri primesc rezultatul diseară. Noi in Târgoviște, din păcate, nu avem regim de urgenta. Toate analizele pleacă la București. Am făcut-o pe prima miercuri si a venit vineri, iar azi ajunge cea de vineri. Revin cu amanunte! PUP

Floricica Avansata medycus's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2012
    Postari in forum
    1.243
    Da. Dar pentru cea de vineri primesc rezultatul diseară. Noi in Târgoviște, din păcate, nu avem regim de urgenta. Toate analizele pleacă la București. Am făcut-o pe prima miercuri si a venit vineri, iar azi ajunge cea de vineri. Revin cu amanunte! PUP
    Ai primit rezultatul? Este ok sarcina?

Membru inregistrat la
    12.02.2014
    Postari in forum
    13
    Nu l-am primit. Trebuia aseara, apoi azi dimineata, apoi diseara la 17:00. Romania !

Membru inregistrat la
    12.02.2014
    Postari in forum
    13
    Buna fetelor,

Am primit rezultatul ( în sfârșit ! ). Primul betaHCG a fost 10723 mUI/ ml, iar al doilea 18041 mUI/ ml. Nu s-a dublat în adevăratul sens al cuvântului, dar a crescut destul de mult. Voi ce spuneți?

Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Buna fetelor,

Am primit rezultatul ( în sfârșit ! ). Primul betaHCG a fost 10723 mUI/ ml, iar al doilea 18041 mUI/ ml. Nu s-a dublat în adevăratul sens al cuvântului, dar a crescut destul de mult. Voi ce spuneți?
    Buna dimineata!

Poti, te rog, sa-mi spui exact la ce interval orar l-ai facut?
    Din cate am citit eu pe net, trebuie sa se dubleze la 48-72 de ore.
    Te pup!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari