Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita bratumadalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    180
    Buna fetelor m-am gandit sa creez un topic in care sa putem discuta despre simptomele si semnele care apar pe parcursul sarcinii si care de multe ori desi sunt normale ne ingrijoreaza. Sper sa fie un topic constructiv si astept cat mai multe burticin sa ne impartasim experienta frumoasa a sarcinii.

Floricica Nou Venita gabitzadulce's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2008
    Postari in forum
    11
    sarcina dezvoltata peste sarcina moarta ?

cum este posibil ca o femeie careia in octombrie sarcina i-a incetat in evolutie la aproximativ 38 saptamani , acesteia fiindus indus travaliul , sa nasca peste 5 luni adica in 4 martie un fat de 3,300kg?

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    180
    imi pare rau ca nu stiu sa spun prea multe despre aceasta situatie , nu am mai auzit cazuri dar ma gandesc ca poate sarcina era mai mica decat stia ea sau a existat o sarcina cu 2 embrioni unu dezvoltatmai tarziu decat altul. stiu ca am vazut un caz la televizor curand cand o mamica gravida fiind in luna 4 a aflat ca mai are inca un embrion acesta din urma avand doar 6 saptamani. explicatia a fost ca exista cazuri rare cand o femeie la un contact poate produce ovulatie si ramane insarcinata in timp ce are deja un embrion in formare.acum nu stiu ce sa zic

Floricica Nou Venita tedi's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2009
    Postari in forum
    20
    buna numele meu este denisa si am si eu o problema de curand miam schimbat medicul ginecolog si acesta mia spus ca sunt insarcinata in 32 de sapt si cel dinainte mia spus ca am 28 de sap precizez ca ultima menstruatie am avuta pe data de 27072009 iar pe data de 14102009 am fost la ecograf iar meduicil mia spus ca sunt insarcinata in 6 sapt si 5 zile adica acum ar trebui sa am 28 de sap nu 32

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    180
    buna tedi nu e asa doctora are dreptate daca numeri saptamanile de pe data de 14072009 iti ies exact 33 de saptamani pentru ca asa se calculeaza.nu numara lunile pt ca o luna poate avea mai mult de 4 saptamani si asta te induce in eroare.la ce medic esti in craiova pentru ca si eu tot in craiova sunt la Ebanca dar nus ce sa zic de ea nu prea sunt foarte hotarata inca.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari