Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860

Sarcina cu lichid amniotic in exces!!

Buna dragele mele,sapt trecuta am fost la doctor dupa ce in urma cu 2 sapt am facut morfologia si doctorul meu care are si el ecograf a observat ca am un exces de lichid amniotic...m-a speriat fff rau cand mi-a zis cam ce inseamna si m-a programat peste 3 sapt sa vedem cum este...acum sunt in 23 de sapt si imi este foarte frica sa nu aiba bebelusa mea ceva malformatii desii la morfologie nu a iesit nimic decat artera uterina stanga marita (dar sunt hipertensiva si sunt pe tratament)...voi v-ati confruntat cu asa ceva? ce sanse sunt sa se retraga lichidul (cantitativ vorbind):???

Floricica Nou Venita slv_ppsc's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78
    Draga Cryssa,nu te speria, aprecierea cantitatii de lichid la ecografie este una in general subiectiva.
    pt a sti mai sigur, e bine sa faci inca o eco, la rezolutie mai inalta, mai detaliata, iar apoi dr iti va interpreta si te va sfatui mai precis.
    multa sanatate!

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Daca lichidul in plus persista (hidramnios), se extrage mecanic din uter, in mod regulat, daca este cazul. NUmai ca va trebui sa fii internata sau supravegheata atent.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari