Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ana05's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2012
    Postari in forum
    45

Sarcina 11 saptamani

Buna la toata lumea. Sunt noua pe aici, si am nevoie se sfaturile voastre. Am 21 de ani si sunt insarcinata in saptamana 11. Sunt foarte incantata ca voi deveni mamica, dar fiind asa tanara si la primul copil, nu stiu prea multe despre sarcina. Dabea astept sa fac cunostiinta cu voi, am atatea intrebari sa va pun. Va pup!

mada_lyna
    Guest
    buna. in primul rand eu vreau sa iti urez sarcina usoara si sa ai un bebe super-sanatos .acestea fiind spuse, iti urez si bun venit printre noi. orice intrebare ai avea despre sarcina si bebelusi, la care stiu sa iti raspund, voi fi bucuroasa sa iti raspund.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    felicitari pt sarcina!ai ceva anume care ai vrea sa intrebi?eu iti zic de acum bucura-te de sarcina,bucura-te de bebe inka din burtika,ca acolo nu plange:P bucura-te de libertatea pe care o mai ai cu sotul tau,ca apoi va venii o perioada agitata,ai grija de tine si mananca cat mai sanatos pt bebelul tau,ia-ti vitamineele la timp,fa analizele cerute de medic...si cam atat.asteptam sa vedem ce e,cu toate ca pt mamici in general am vazut ca nu prea conteaza decat sa fie sanatos

Floricica Novice mada10's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2012
    Postari in forum
    319
    buna!
    bine ai venit printre noi si felicitari pt sarcina...si eu am tot 21 de ani si sunt insarcinata dar sa stii ca la inceput eram putin speriata pt ca nu stiam ce sa fac dar apoi am gasit site-ul asta si m-am linistit in multe privinte...iti doresc sarcina usoara

Floricica Nou Venita luminel.nastas's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2012
    Postari in forum
    87
    salutare fetelor...sunt si eu o viitoare mamica...saitul acesta mia fost de ajutor nu doR ACUMA DAR SI PINA ramine insarcinata...cxred ca e cel mai reusit din toate care sunt...sper sa ma comodez repede pe aici

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Buna :* eu am 20 de ani si am o minunata fetita de 3 luni si jumatate.este minunat sa fi mama,intr-adevar exista multe intrebari cand devii mama,dar e un dar minunat dat de la Dumnezeu.Felicitari pentru sarcina si multa sanatate :*

Floricica Nou Venita Babyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.09.2012
    Postari in forum
    52
    Buna. Sunt noua pe aici si plina de emotii. Am 19 ani si sunt insarcinata in 7 saptamani. Sunt o viitoare mamica tanara si ma cam panichez la orice durere de cap sau greata. Sper sa ne intelegem bine si sa putem discuta liber...ca eu una chiar am nevoie de muuulte sfaturi. Va pup :*

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Citat Postat de Babyy Vezi mesajul
    Buna. Sunt noua pe aici si plina de emotii. Am 19 ani si sunt insarcinata in 7 saptamani. Sunt o viitoare mamica tanara si ma cam panichez la orice durere de cap sau greata. Sper sa ne intelegem bine si sa putem discuta liber...ca eu una chiar am nevoie de muuulte sfaturi. Va pup :*
    hey,felicitari pentru sarcina :*Sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina usoara fara probleme ,la fel ca si nasterea :) suntem alaturi de tine :*

Floricica Nou Venita miha.ela27's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.09.2012
    Postari in forum
    106
    Buna tuturor mamicilor de aici.sunt si eu mamica pt prima oara, am 27 de ani si sper sa impartasesc sfaturi si idei cu voi aici.

Floricica Nou Venita chelariu.alexandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.09.2012
    Postari in forum
    48
    buna,si eu sunt noua pe aici am 22 ani ...si e prima sarcina.sarcina usoara fetelor

Floricica Nou Venita chelariu.alexandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.09.2012
    Postari in forum
    48
    buna mada10 in cate sapt esti?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari