Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Saltea si patut pentru bebelusi. Recomandari!

Pentru orice parinti in asteparea primului copil, greul incepe o data cu lista de cumparaturi pentru bebe. Avand in vedere lipsa de experienta te simti pierduta si coplesita si habar nu ai incotro sa o iei. Exact asa eram si noi cand a trebuit sa cumparam pentru Edi patutul, carutul, salteaua etc.

M-am gandit ca ar fi util pentru viitorii pariniti sa povestim ce alegeri am facut in materie de patutul si salteaua pentru bebe,. pe ce criterii le-am ales si cat de buna a fost alegerea.

Dupa ce am intrebat si noi in stnaga si in dreapta am ales sa cumparam un patut tip tarc de 120 pe 60 cm (sunt si modele mai late dar mai scurte in lungime), o saltea obisnuita din burete si una din cocos. Dupa ce am coborat nivelul patutului cand Edi a mai crescut am lasat salteaua de burete jos prima si deasupra am pus-o pe cea de cocos. A fost foarte bine asa pentru ca nu era nici foarte jos si fiind salteaua din burete jos, salteaua din cocos nu si-a pierdut forma. Apoi faptul ca am ales un patut tip trac pe care il puteam strage cu usurinta a fost foarte bine pentru ca am putut sa il luam cu noi in concediu si am putut sa il mutam foarte usor dintr-o camera in alta. Singurul dezavantaj a fost ca nu avea gratii si atunci cand a fost momentul sa se ridice singur in picioare nu a avut gratiile de care sa se sprijine.

Voi ce tip de patut si de saltea ati ales pentru bebe?

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    noi avem patut din lemn si saltea din nuca de cocos si suntem f multumiti!
    nu am facut alergie si este cea mai indicata pt eventuale alergi salteaua din nuca de cocos si de pat, am fost cea mai incantata cand a inceput sa se ridice si sa se traga ca sa stea in picioruse singur...

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    si avem 1 an si 5 luni si 2 sapt la aceasta postare si nu ne-a dezamagit nici salteaua si nici patul ! si asa cum se vede si in poza, suntem destul de durduliu !

Floricica Nou Venita andaroman's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2014
    Postari in forum
    5
    Eu am cumparat pt finuta mea saltea cu cocos bien dormir husa bumbac si sunt f muktumiti de ea

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari