Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita nicolle777's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.02.2011
    Postari in forum
    5

Nefericire 'Reactii adverse' ale sarcinii...stari normale sau nereguli??

Buna fetelor,
    sunt noua pe site,Nicoleta - 15 saptamani, de fapt maine intram in a 16 -a , avem o fetitza - Alexandra:).Mi-am facut cont atat din dorinta de a acumula cat mai multe informatii cat si findca am tot felul de stari ciudate de la hormonii astia....am zile in care sunt f irascibila, nervoasa ,obosita , ma simt singura si neinteleasa, desi nu e chiar asa....dar in restul timpului sunt si bine merci, si ma bucur de ce mi se intampla, vorbesc cu fii-mea, cantam.....vroiam sa stiu daca sunt eu prea sensibila sau si voi aveti sau ati avut tot felul de stari si treceri d-astea de la o stare la alta...ma sperie si nasterea in sine desi mai e destul pana acolo,dar poate si ptr ca mi se pare ca nu se acorda atata importanta starii mele,cand de fapt mi se pare o chestie extraordinara... la voi cum a fost / cum este???

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    Nicoleta, bine ai venit
    Cand va incepe sa se instaleze lactatia, cand te apropii de momentul nasterii, incepi sa te linistesti
    Ajutorul celor din jur este important. Hormonii totusi isi fac de cap, ca la orice sarcina
    Iar aici vei gasi multe fete dornice sa te ajute!
    Modificata de ioanabalescu; 25.02.2011 la 23:42:19.

Moderator Floricica Veterana Tinker_Bell's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2009
    Postari in forum
    10.707
    Citat Postat de nicolle777vyl Vezi mesajul
    Buna fetelor,
    sunt noua pe site,Nicoleta - 15 saptamani, de fapt maine intram in a 16 -a , avem o fetitza - Alexandra:).Mi-am facut cont atat din dorinta de a acumula cat mai multe informatii cat si findca am tot felul de stari ciudate de la hormonii astia....am zile in care sunt f irascibila, nervoasa ,obosita , ma simt singura si neinteleasa, desi nu e chiar asa....dar in restul timpului sunt si bine merci, si ma bucur de ce mi se intampla, vorbesc cu fii-mea, cantam.....vroiam sa stiu daca sunt eu prea sensibila sau si voi aveti sau ati avut tot felul de stari si treceri d-astea de la o stare la alta...ma sperie si nasterea in sine desi mai e destul pana acolo,dar poate si ptr ca mi se pare ca nu se acorda atata importanta starii mele,cand de fapt mi se pare o chestie extraordinara... la voi cum a fost / cum este???
    Si la prima sarcina cum a fost???nu ai avut nici o ''reactie adversa?"
    Si nu inteleg cine ar trebuii sa acorde i mportanta starii tale???sotul?familia?Sa stii ca aceasta''chestiune extraordinara''o traiesc majoritatea gravidelor!!!
    Pana la urma care-i intrebarea din textul ta???daca ne simtim neantelese,daca vorbim cu copii,daca cantam cu ei,daca ce???Ca la intrebarea cum a fost sau cum este la alte gravide cred ca gaseai raspuns pe N topice!!!

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Ceea ce descrii tu sunt starile normale la o gravida.Fiecare sarcina e diferita.La una esti calma, la cealalta mai agitata.Teama de nastere e normala, am avut-o si eu la al doilea copil: stii deja cum vor fi durerile(indiferent ca a fost nastere naturala sau cezariana)....

Membru inregistrat la
    25.02.2011
    Postari in forum
    5
    sunt la prima sarcina, poate m-am exprimat eu gresit cand am spus ca avem o fetitza...Alexandra e fetitza din burtica. Multumesc Ioana si Eliza ca mi-ati raspuns, sunteti dragutze.
    Raludeea: sunt convinsa ca toate gravidele traiesc aceasta chestiune extraordianara si probabil tocmai pentru ca au anumite temeri si stari ciudate cauta pe diverse site-uri informatii si putin sprijin.Scrie clar in textul meu ce vroiam sa stiu...scuza-ma daca faptul ca am mai dechis un topic te deranjeaza.

cristina elena
    Guest
    Eu as face o gluma, acu depinde cum o luati fiecare: daca acum ....esti f irascibila, nervoasa ,obosita, singura si neinteleasa stai sa vezi in depresia postnatala.
    Cred ca toate starile astea ti le induci singura, chiar tu ai spus mi se pare ca nu se acorda atata importanta starii mele

Membru inregistrat la
    25.02.2011
    Postari in forum
    5
    mda..inteleg ca toate ati fost foarte puternice, eroine...si m-am trezit eu sa ma vait aici...ma scuzati ca v-am deranjat...poate treceam doar printr-o perioada in care aveam nevoie de putina sustinere.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari