Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita PrintzesaAndreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2012
    Postari in forum
    4

Postare Rau de masina in timpul sarcini

Buna mamiciilor.. sunt noua printre voi dar as vrea si eu un sfat in legatura cu starea de voma pe masina la distante mici si lungi.. am 3 luni de sarcina,,, dar inca de la inceput am avut aceasta problema.. ma dispera knd stiu ca trebuie sa plec undeva cu masina si stiu ca mii se face rau.. ce pot lua pentru a evita acest lucru?

Floricica Nou Venita Amalia.Tudorache810's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2013
    Postari in forum
    65
    si eu am avut la inceputul sarcinii aceeasi problema.sincer,eu am incercat sa reduc drumurile :) ai putea totusi sa ti intrebi dc.daca iti recomada ceva .eu am evitat orice pastiluta de rau,etc.plus ca mai am si arsurile la stomac (se spune ca atunci ii creste parul la bebe) si incerc sa beau lapte si ma calmeaza. bafta :)

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Buna,eu am rau de masina de cand eram foarte mica.pana acum luam ghimbir ( nu stiu daca acesta este recomandat in sarcina),dar pe perioada sarcinii medicul mi-a recomandat cocculine(care nu mi s-a parut cine stie ce ) si niste pastile de supt de la ABOCA,numai stiu cum se numeau,care eram excelente..imi trecea imediat starea de rau.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Si eu am avut rau de masina in timpul ambelor sarcini, dar ma asteptam sa fie asa, ca in primele 3-4 luni de sarcina am avut greturi oricum. Nu am gasit nimic sa ma ajute, asa ca m-am resemnat si le-am luat ca atare, la modul ca asta e, e ceva ce peste cateva luni va trece si gata. Pe mine m-a ajutat mai mult atitudinea mentala in fata problemei, am incercat sa ma detasez de starile de rau, si sa nu fac din asta o tragedie, sa le tratez ca pe orice alt simplu incovenient ce tine de organismul meu si de sarcina, fara sa ii dau prea mare importanta.

Floricica Nou Venita AlexandraRadulescu78's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2013
    Postari in forum
    1
    Eu am rau de masina de mica, din pacate. Si cu nimic nu imi trece. Luam niste pastile "Emetiral", "Emetostop" dar nici ele nu au avut nici un folos. Mi-a mai spus cineva, la un moment dat, de boabe de fasole. Am luat, si nimic. Cred ca tine de organism, sa nu mananci prea mult cand pleci la drum...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari