Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Perna gravide

Exista pe piata o serie de perne pentru gavide care prin forma lor permit un somn linistit si confortabil in periaoda de sarcina pentru ca sustin burtica si pentru ca astfel viitoarea mamica scapa de chinul de a aseza si reaseza o multime de puiuti de perna. Dupa nastere se poate folosi si ca perna pentru alaptat.

Perna pentru gravide este in forma de semiluna si multe dintre modele permit modificarea in volum a pernei pentru a se adapta fiecarei gravidute in parte.

Prietena mea a primti de la sora ei o astfel de pernuta si mi-a povestit ca face minuni in timpul sarcinii si ca acum dupa ce a nascut o foloseste pentru alaptat.

Voi ati avut sau aveti o astfel de pernuta? Este intr-adevar eficienta?

Floricica Nou Venita Anyared's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2012
    Postari in forum
    39
    Perna de gravide cred ca este unul dintre cele mai utile lucruri pe care le-am avut in timpul sarcinii si de aceea recomand tuturor gravidutelor sa-si cumpere. Pe langa ca isi merita toti banii, iti si oferau un somn odihnitor, mai ales atunci cand creste burtica. Un articol cu pareri personale poate fi de folos :) Perna gravide pentru viitoarele mamici. | Ce inseamna sa fii mama?
    O puteti cumpara de la magazine de specialitate sau de pe diverse site-uri de profil de pe net.

Floricica Nou Venita gratz1ela's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2013
    Postari in forum
    1
    buna,ai un site pe care mi-l poti recomanda? :) merci

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari