Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita roxalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.04.2011
    Postari in forum
    2

Nelamurit Nu stiu in cate saptamani de sarcina sunt

Buna fetelor,este prima mea postare pe acest forum si sper din suflet sa gasesc suport si intelegere din partea voastra si mai ales sfaturi bune.Problema mea e ca nu stiu in cate saptamani de sarcina sunt.Ultimul ciclu normal ca sa zic asa, a fost pe 9 martie, doar ca dupa ceva timp, nu mai stiu data exacta dar oricum la vreo saptamana, mi-a venit din nou si eu n-am mai notat ziua gandindu-ma ca poate e o dereglare hormonala, dar a fost ciclu in toata regula a tinut 3 zile ca de obicei.Eu cred ca s-a intamplat in jurul datei de 17 martie dar nu sunt foarte sigura.Pe 11 aprilie am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ fara nici cea mai palida urma de cea de-a doua liniuta.Apoi urmatorul test l-am facut pe 23 aprilie si mi-a iesit poyitiv, ambele liniute fiind la fel de accentuate, tin sa precizez ca ambele teste le-am facut cu prima urina.Eu cred ca am ramas insarcinata undeva pe la inceputul lunii aprilie ca daca ramaneam mai repede, adica in martie, mi-ar fi iesit pozitiv testul facut pe 11 aprilie.Ce parere aveti?

Floricica Senior sierra's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    4.204
    buna! felicitari pentru sarcina! nu cred ca e o problema foarte mare daca nu stii exact in cate saptamani de sarcina esti pentru ca,la un control medical,medicul ginecolog iti poate spune cu aproximatie cate saptamani are fatul.deci,du-te la un medic cat mai repede si te va lamuri.
    felicitari si o sarcina cat mai usoara

Floricica Nou Venita taydy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2011
    Postari in forum
    101
    La primul ecograf o sa afli.Daca vrei sa fie totul in regula inscrie-te la un medic,fa analizele,mananca sanatos si iti doresc sa duci sarcina bine pana la capat.

Floricica Nou Venita atish's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    pai sa vedem calculeaza data ultimului ciclu, cel din 17, adauga 14 zile deci 31. luna martie a avut 31 de zile, deci ar trebui sa fii in saptamana 4-5. testul din 11 aprilie fie n-a fost facut cum trebuie fie nu a detectat hormonul in urina fiind prea repede facut pe cand cel din 23 a reusit identificarea acestuia. oricum primul eco iti va elucida misterul, la fel iti va spune daca fatul este unic sau sarcina multipla, daca este plasat unde trebuie sau Doamne fereste e extrauterina, deci te sfatuiesc sa mergi la medic la eco. Multa bafta sarcina si nastere usoare si un bebe sanatos si frumos iti doresc

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari