Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita rumburaki's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.08.2008
    Postari in forum
    31
    Trebuia sa nasc la sfarsitu lui februarie dar ma amanat cu 2 saptamani adica pana pe 15 martie am intrebat medicul de ce dar nu mia spus nimic mia zis ca trebuie sa mai am umpic de rabdare si scap cu bine. Astept si eu o parere de la voi.

Floricica Nou Venita escu02003's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2009
    Postari in forum
    10
    Stie medicul ce spune. Bebele nu e pregatit sa faca cunostinta cu greutatile vietii :)
    eu am nascut la 41 sapt si 6 zile. Asa a vrut bebita. Medicul ne-a chemat pentru internare la fix 42 de sapt, dupa ce am fost la control la 41 sapt si 5 zile. M-a trimis acasa si seara la ora 21 s-a rupt apa si am nascut urmatoarea zi. Travaliul a fost foarte usor la mine, doar ca a durat mult dar in rest a fost ok. Am nascut un copil normal de 54 cm si 3720 gr. Deci,ai rabdare si iti vei tine bebele in brate. Nastere usoara!

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    iti urez nastere usoara!
    este bine ca ai un dr bun, este cel mai important sa ai incredere in el si sa stii ca iti vine la nastere, asa esti mai linistita...
    trebuie sa te bazezi pe dr, sa vezi ca oricum chiar dc zice ca pe 15 martie, poate sa zica orice data, dc copilul nu vrea sa vina inca nu vine sau dc vrea sa vina maine, maine vine!
    ai grija si nastere usoara!

Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    asteptam poze cu noul nascut...
    pupici!
    nu vreau sa te ingrijorez, dar trb sa se gandeasca dr la lichid sa nu fie tulbure, eu am avut putin lichid de la inceput, iar dc lichidul se inverzeste, este toxic pt copil, din aceasta cauza se zice ca este bine sa nu stai mult mai mult peste cele 40 de saptamani...
    poti sa intrebi dr tau si sa-i spui ca iti este frica de asta! ca de fapt, copilul este al tau si nu risca el! risti tu! ca tu esti mama copilului

Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    nastere usoara

Membru inregistrat la
    17.08.2008
    Postari in forum
    31
    multumesc pt sfat .ma amanat pana la 42 sapt pt ca aveam probleme cu uteru si trebuia sa nasc cu cezariana din cauza placentei previa dar acum la sfarsit totul devine la normal si am sa nasc normal acum sunt in 40 saptamani dar nu sa rupt apa si nici nu cred ca are de gand si colu inchis

Membru inregistrat la
    17.08.2008
    Postari in forum
    31
    multumesc pt sfat .ma amanat pana la 42 sapt pt ca aveam probleme cu uteru si trebuia sa nasc cu cezariana din cauza placentei previa dar acum la sfarsit totul devine la normal si am sa nasc normal acum sunt in 40 saptamani dar nu sa rupt apa si nici nu cred ca are de gand si colu inchis

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari