Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita luciana.maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.01.2009
    Postari in forum
    2

Momente haioase din timul sarcinii

Fetelor m-am gandit mult pana sa deschid subiectul asta insa cred ca merita sa povestim aici ce ni s-a intamplat haios pe perioada de sarcina si mai tarziu sa ne distram copios...pe seama noastra. Ce ziceti?

La mine cel mai amuzant a fost cand am aflat ca viner barza. Am facut testul si cand am vazut ca-s 2 liniute am strigat tare din baie la sotul meu....el concentrat la proiectul la care lucra a crezut ca iar il chem sa isi termine indatoririle in baie (el se ocupa cu curateania in baie...sincer am oroare de spalat gresia si faianta asa ca l-am "insarcinat" pe el cu treaba asta ) asa ca s-a facut ca nu aude....

Daca nu a reactinat atunci am revenit in baie si admiram frumuseata de test pozitiv, Intr-un felan daca a vazut ca nu apar sa fac scandal a venit dupa mine, eu suparata i-am trantit asa direct ca vine beeeeebeeeee si am inchis usa la baie. El saracul a ramas blocat in fata usii. Am stat asa vre-un minut apoi el a vurt sa intre eu am vrut sa ies :)) si am reusit sa ne intalnim pe hol unde ne-a imbartisar si ne-am bucurat impreuna de veste.

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Ce frumos! :) Luciana, multumim pentru deschiderea acestui topic. Mie mi se pare o idee foarte buna, sa nu se mai gandeasca burticile doar la ce dureri si simptome mai apar peste sarcina, sa se bucure si de momentele frumoase si chiar de cele haioase. Sper sa prinda curaj gravidutele noastre si sa ne povesteasca momente hazlii de peste sarcina!

Floricica Senior gratioasa's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2007
    Postari in forum
    4.976
    cele mai frumoase si haioase momente din timpul sarcinii mele, pe care mi le amintesc si acum cu placere, sunt din ultimul trimestru, atunci cand seara ne puneam la culcarica si tati citea o poveste si puiul zburda fericit in burtica la mami..inca din burtica era tare fericit cand venea tati langa el :)

Floricica Nou Venita mayusha's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.04.2009
    Postari in forum
    232
    Noi ne-am internat in spital la Medgidia cu o saptamana inainte sa nasc sa nu ma apuce durerile prin Constanta si pana ajung acolo sa fi nascut prin masina si culmea culmilor eram programata vineri pt operatie si bebe nu a mai vrut sa stea asa ca miercuri noapte am intrat de urgenta in operatie iar doctorita mea era in Constanta, a venit ea intr-o fuga la Medgidia.
    Dar totul s-a terminat cu bine...

Floricica Cu Vechime Lavinia_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2008
    Postari in forum
    5.580
    mie cel mai mult imi placea cand bateam cu degetul in burtica si ea batea inapoi :D ...

Floricica Senior hubi bubi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.508
    Așa făceam și eu cu Aminuța, ciocăneam și ea apărea, lovea în același loc! Acum sor-sa e un zvârcolici, fuge de colo colo, nu are răbdare de așa ceva. Oare cum va ieși? Vă spun în ianuarie:)

Floricica Nou Venita lusi79's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2009
    Postari in forum
    27
    In saptamanile 24-30 de sarcina, ii puneam copilului muzica de copii Disney si incepea sa miste, iar imediat dupa nastere cu aceiasi muzica il linisteam. Acum la 14 sapt e baiat mare, asculta U2 sau frank Sinatra.

Floricica Nou Venita sarah2009's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2010
    Postari in forum
    5
    eram in luna a 8-a si fetita mea nu dormea noaptea,se foia in burtica vai vai si intr-o noapte sotul meu s-a gandit sa-i puna o luminita si a pus tel mobil aprins pe burtica si mi-a dat un piciorus ,s-a vazut exact forma piciorului pe burtica,a fost tare frumos si amuzant in acelasi timp.cat despre citit si spus povesti nu mai zic,ii si cantam si-i puneam melodii lente sa asculte si imediat reactiona,tare frumos e sa fii insarcinata

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari