Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita slv_ppsc's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78

Miscarile fetale si statul pe scaun la birou

Fetele,
    Bebele meu de-abia daca il simt ca misca o data sau maxim de doua ori, in burtica, firav, cand stau la serviciu pe scaun.
    De-abia seara in pat il simt mai mult.
    Am 21 saptamani.
    E normal sa fie asa putin activ timp de 8 ore cat sunt la birou? Sa-l afecteze oare pozitia de stat pe scaun la birou?
    Voi cand ati lucrat, cum il simteati, tot asa mai putin fata de alte momente ale zilei/serii?

Merci si pupici!

Floricica Nou Venita Chrissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Eu de la 16 saptamani am inceput sa-l simt chiar bine de tot dar acu vad ca pe zi ce trece se face mai lenes *ii place sa-i faca lu mami griji de pe acu,hihi*. Si am mai citit ca si cu cat inaintezi in sarcina bebe doarme aprox 20 de ore pe zi. Sper sa nu fie nimic grav, sarcina usoara :*

Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Modificata de littleprincess; 02.08.2013 la 08:38:45.

Floricica Nou Venita maiya's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    37
    Buna,

Eu sunt in sapt 24 si inca lucrez, la birou, 9 ore/zi. si intr-adevar, bebe nu e foarte activ cand sunt la munca.
    Eu am un scaun care se lasa foarte mult pe spate si stau cu pizioarele pe o cutie de arhivare, deci destul de comod, si ma gandesc ca el s-a obisnuit cu pozitia asta si probabil doarme, il mai simt in pauza de masa, dupa ce mananc. In scimb in weekend situatia se schimba radical. si cand ajung acasa de la munca e foarte activ si pana seara tarziu. Poate asta este programul lui. Atata timp cat miscarile lui nu lipsesc mai mult de 24 de ore eu zic ca este ok.
    Sanatate multa si sarcina usoara.

Floricica Nou Venita floricika23's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    115
    si eu lucrez 10 ore pe zi si il simt foarte putin ziua pe scaun, mai mult seara se simte cand ma intind in pat, asa ca nu va faceti griji, ei dorm ziua sa o lase pe mami sa lucreze linistita ;)

Floricica Nou Venita slv_ppsc's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78
    asa deci, pai sa ne bucuram cat mai mult de orele de relaxare, iar cele de la serviciu sa treaca mai repede!! :)))

Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    bebicu meu azi s-a miscat foaaaarte mult si bine :D ♥ mancalar mami :D realizez k inauntrul meu creste o persoana.....e o senzatie ciudat de draguta :D dar park incredibil ca mi s-a intamplat si mie minunea

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Eu la 16 sapt o simt cand stau jos se agita exagerat cand stau intinsa se linisteste subit..ea sta si cu capul in jos si poate ca o deranjeaza cand stau jos..eu stiu?

Floricica Nou Venita ela2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2013
    Postari in forum
    181
    Buna, eu sunt in sapt 27 de sarcina si bebelina se misca nevoie mare, dar abia cand am trecut de 20 de sapt am reusit sa o simt klumea :) Pana atunci miscarile erau rare.. si abia le simteam. Si eu la birou folosesc o cutie pe care imi ridic picioarele, asta si in ideea ca mi s-ar mai dezumfla. Eu am si avantajul ca mai pot lucra de acasa si intr-adevar, cand sunt acasa, bebita e mai vesela. Sunt si bebei mai linistiti, nu iti face probleme! Ai sa vezi mai incolo ce se va misca!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari