Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Citat Postat de mada10 Vezi mesajul
    va multumesc pt raspunsuri....eu sunt din vrancea dar stau in bucuresti pentru ca sunt la facultate...imi puteti recomanda un medic ginecolog bun....inca ceva sotul meu lucreaza deci sunt si eu asigurata..nu-i asa???
    Daca esti la facultate de stat, la zi, esti asigurata din start, fara sa fie nevoie de vreo casatorie. Drepturile studentilor.

Floricica Avansata gabriella07's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2011
    Postari in forum
    2.006
    Citat Postat de dalicris Vezi mesajul
    Intr-adevar, trebuie sa fii casatorita cu respectivul. Dar nu de 5 ani, nicidecum. Asa am facut si eu, ne-am casatorit si am trecut imediat pe asigurarea lui si s-a rezolvat. Si acum mai sunt trecuta pe asigurarea lui.
    noua asa ne-au cei zis de la CAS ca trebuie sa fim casataoriti de 5 ani,acum nu stiu ce sa cred,alti zic una alti alta,

Floricica Novice mada10's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2012
    Postari in forum
    319
    va multumesc pt raspunsuri si sper sa fie totul bine

Membru inregistrat la
    16.06.2012
    Postari in forum
    319
    Citat Postat de dalicris Vezi mesajul
    Daca esti la facultate de stat, la zi, esti asigurata din start, fara sa fie nevoie de vreo casatorie. Drepturile studentilor.
    sunt la spiru haret si platesc taxa de scolarizare anual...nu cred ca se ia in considerare

Membru inregistrat la
    16.06.2012
    Postari in forum
    319
    dar pana la urma tot trebuie sa am doctor de familie? nici nu stiu la ce doctor sa ma inscriu pt ca dupa cum am mai spus nu sunt din bucuresti

ana_cotofana
    Guest
    sunt la spiru haret si platesc taxa de scolarizare anual...nu cred ca se ia in considerare
    daca esti la zi si ai pana in 26 de ani esti asigurata, nu conteaza ca esti la facultate de stat sau particulara. sa iei adeverinta de la facultate si cu ea mergi la medic de familie (alegi unul) si apoi cu trimitere, la ginecolog.
    da, e bine sa ai medic de familie, iti va da trimiteri si la unele analize, monitorizare lunara a sarcinii, etc

Membru inregistrat la
    16.06.2012
    Postari in forum
    319
    Citat Postat de ana_cotofana Vezi mesajul
    daca esti la zi si ai pana in 26 de ani esti asigurata, nu conteaza ca esti la facultate de stat sau particulara. sa iei adeverinta de la facultate si cu ea mergi la medic de familie (alegi unul) si apoi cu trimitere, la ginecolog.
    da, e bine sa ai medic de familie, iti va da trimiteri si la unele analize, monitorizare lunara a sarcinii, etc
    multumesc mult....asa o sa si fac

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    va multumesc pt raspunsuri....eu sunt din vrancea dar stau in bucuresti pentru ca sunt la facultate...imi puteti recomanda un medic ginecolog bun....inca ceva sotul meu lucreaza deci sunt si eu asigurata..nu-i asa???
    Ion Ionut de la Giulesti....................

Membru inregistrat la
    16.06.2012
    Postari in forum
    319
    Citat Postat de roxie Vezi mesajul
    Ion Ionut de la Giulesti....................
    roxie tu ai nascut de curand cu el?

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    eu nu lucrez si nici de la dr de familie nu duc adeverinta....platesc cate 100 de lei fiecare consultatie.......ecografiile doar pe cele 4d le platim celelalte 2d care se fac in spital nu se platesc......analizele la sange, culturi, dublu test le-am platit....eu sunt la dr Azdeser de la cf 2...este un dr de nota 10 acum 3 ani tot cu dansul am nascut fetita prin cezariana la cerere .....deci eu nu am inteles ceva...cand am fost insarcinata cu fetita lucram, controalele le plateam, analizele le plateam exact ca acum ce diferenta este in a fii asigurat sau nu eu tot dau bani......saptamana viitoare sunt programata la 4d la dr Iosuf la care o sa platesc 250 ecografia si cred ca este ultima ecografie 4d ca fac 21 de sapt....

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    eu zic ca cf 2 este un spital destul de curat, au paturi cu telecomanda, iar ca asistente, cred ca la orice spital daca nu le dai bani nu au grija de tine.....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari