Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anyeu's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2009
    Postari in forum
    1

Medicamente gratuite?

buna mamicilor si viitoarelor mamici

sunt insarcinata in 5 saptamani, dar din pacate am cateva probleme si medicul mi-a recomandat tratament!care dintre voi stie daca utrogestanul si elevitul se dau gratuit(compensat)?

medicul meu de familie zice ca nu se mai da nici un medicament gratuit pt gravide si nici macar analizele de baza nu le mai poate face pt ca nu are fonduri!!!!!!!!!!!!

va rog astept raspunsuri!!!!!!!!!!!!

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    ANYA bine ai venit pe forum si sarcina usoara.Urogestantul nu se da pe reteta dar Elevitul era compensat cand l-am luat eu,intreaba la farmacie.

Floricica Nou Venita lilica1990's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    15
    buna anya ,si eu am aflat ca testele de baza nu se mai fac gratuite si ajung an jur la 2 milioane si unele medicamente nu se mai dau gratuite si nici macar compensate pe mn ma durut burta fffffffff tare si mia dat nospa pe care leam cumparat cu bani.asta e romania noastra

Floricica Nou Venita blue_dream's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    7
    Din cate stiu nospa se poate da in sarcina, restul se cam restrictioneaza...

Floricica Senior criss20's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.08.2009
    Postari in forum
    4.419
    Anya,utrogestanul se da pe reteta compensat iar duphastonul gratuit!Vitaminele nu se compenseaza,singurul care se da pe reteta si se da gratuit este acidul folic.Cat despre analize,uf,eu cele care ar fi trebuit sa fie gratuite le-am platit,plus cele din complexul torch si hepatitele,toate m-au costat 400 ron!

Floricica Nou Venita d_pitica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2010
    Postari in forum
    2
    eu una sunt printre fericite
    am un dr de familie care pana acum orice medicament mi la dat gratis

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari