Pentru graviduta alegerea hainutelor pe care le poarta pe parcursul sarcinii este un moment special cred eu. Insa cum nu sunt foarte multe magazine cu hainte destinate gravidutelor orice pont privind locurile de unde viitoarele mamici se pot imbraca sunt de folos.

In general viitoarele mamici nu doresc sa investeasca prea mult in hainutele de graviduta pentru ca sarcina nu dureaza decat 9 luni si apoi, hainutele speciale pentru gravide nu mai au intrebuintare decat la o viitoare sarcina .

Eu am ales multe bluzite gen baby-doll care pot fi purtate si dupa sarcina fara probleme, rochite vaporoase de vara. Intr-adevar la pantaloni lucurile au stat altfel, si mi-am achizitionat pantaloni "cu burtica" speciali pentru gravidute.

Am gasit un magazin cu hainute pentru gravidute in incinta complexului cormercial SIR din Militari, un magazin in incinta magazinului Titan si un magazin in zona Obor din Bucuresti.

Voi de unde ati cumparat hainutele in periaoda de sarcina? Ati gasit multe agazine cu hainute special pentru gravidute?