Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita nina26's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2013
    Postari in forum
    14

Linie de control stearsa

Buna, mi-a intarziat menstruatia 11 zile ( ultima a fost in 12 august) am facut 2 teste de sarcina la 2 zile diferenta, unul chiar aseara la amandoua au aparut liniile de test foarte clare si nuantate si liniile de control la fel doar ca linia C parca e un pic mai stearsa decat T...vi s-a intamplat si voua sa fie T mai tare decat C? Pot crede cu siguranta ca e vb de o sarcina ? Am si o programare maine la ginecolog doar ca nu mai am rabdadre:) Va multumesc frumos:)

Floricica Nou Venita ela2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2013
    Postari in forum
    181
    Nina, e foarte posibil sa fie bebeeeeee!!! Mult succes maine!Asteptam vesti!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Nina,sarcina este sigur doar ca este fff mica din pacate chiar daca mergi maine la doctor este fff posibil daca nu iti face eco transvaginala sa nu se vada nimic...dar de gravida esti sigur..felicitari.

Floricica Debutanta Raluca Gheorghe's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2013
    Postari in forum
    1.102
    Felicitări! Și eu cred că ești însărcinată mai ales că ai făcut două teste!
    Pentru mai multă siguranță este bine ca testele să fie de la firme diferite :)

Floricica Nou Venita denisaeu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.05.2013
    Postari in forum
    152
    mai fa 2 teste din 4 in 4 zile : ) felicitari !!

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    AH, pai daca linia de control este mai stearsa decat cea de test??? Este ok..nivelul de HCG este foarte mare si de asta iese asa.Felicitari si sarcina usoara!!!!

Floricica Nou Venita Chrissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Asa a fost si la mine si iata-ma acum la aprox 7luni... Ce mai trece timpul. Credca multe din mamici isi amintesc cu cate intrebari apaream pe forum :D dar toate au trecut cu bine ! Felicitari daca e sarcina!!

Floricica Nou Venita nina26's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2013
    Postari in forum
    14

sarcina confirmata

Buna.Am revenit cu vesti..azi dimineata am fost la control si mi-a confirmat o sarcina de 5 sapt doar ca o vazut o mica decolare de pol inferior si mi-a recomandat duphaston si sa continuu cu ac. folic....mi-a spus sa nu imi fac griji ca e destul de normal la prima sarcina si sa revin dupa 10 zile la cotrol.Vi s-a intmplat asa? S-a mai confruntat cineva cu problema asta? :(

Floricica Nou Venita ela2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2013
    Postari in forum
    181
    In primul rand felicitari Nina!!! Doamne-ajuta sa fie totul bine! Si eu am luat utrogestan ovule si no-spa si scobutil la inceputul sarcinii pentru ca am avut sangerari...nu s-a vazut vreo decolare, dar sangerea a fost destul cat sa ne sperie(desi nu s-a detectat de la ce era). Incearca sa stai linistita, mai usor cu efortul si mai multa odihna. Cel mai bine sa te feresti, nu? Felicitari si multa sanatate!!!

Floricica Debutanta Raluca Gheorghe's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2013
    Postari in forum
    1.102
    Felicitări și o sarcină ușoară!

Floricica Nou Venita slv_ppsc's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78
    felicitari, sanatate si sarcina usoara! urmeaza o perioada frumoasa, profitati de asta, mergeti la control cf. programarilor, atentie la alimentatie, iar noi suntem aici cu sfaturi!
    numai bine!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari