Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Lenjeria intima potrivita in timpul sarcinii

Alegerea lenjeriei intime in perioada de sarcina este inca o noua provocare pentru viitoarea mamica, pentru ca pe langa faptul ca trebuie sa fie comoda, gravidutele isi doresc sa fie si cochete si cum corpul este intr-o continua transformare in toata periaoda de sarcina, de aici vine si marea provocare.

Insa inainte de toate lenjeria intima pentru periaoda de sarcina trebuie sa respecte cateva reguli, trebuie sa fie comoda, sa fie dintr-un material cat mai natural precum bumbacul.

In ultima perioada a sarcinii, este recomandat slipul special conceput pentru gravide cu talie inalta pentru a sustine burtica si a oferi un plus de comfort.

In ceea ce priveste sutienul, in aceasta perioada vei merge destul de des la cumparaturi pentru aceasta piesa de lenjerie intima pentru ca sanii sunt intr-o continua modificare si purtarea sutienului potrivit (nici prea mic insa nici prea mare) este extrem de importanta.

Ce fel de lenjerie ati folosit cat timp ati fost insarcinate?

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    am folosit in primul rad lenjerie din bumbac comoda si frumoasa.
    nu am folosit tanga, deoarece este foarte incomod pe timpul sarcinii.
    in ultimul trimestru am folosit slip cu talie innalta si sutienul pentru alaptat deoarece aveam sanii foarte sensibili si acest sutien imi datea impresiam ca nu port nimic.
    ps: am cautat si probat foarte multe sutiene pana am gasit cateva incredibil de comode.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Numai lenjerie de bumbac, ca de obicei... Am purtat tanga pana m-am dus sa nasc, nu am avut nicio problema cu ei. Sutienele au fost un cosmar in primele 4 luni, nu suportam nimic, insa dupa aceea a fost normal.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari