Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita marlina's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.07.2013
    Postari in forum
    3

Hemoroizi in sarcina

Am aproape 4 luni de sarcina si deja am probleme cu hemoroizii. E groaznic!! Ma ustura atat de tare ca abia pot sa ma misc. Ce sa fac? Am dat cu crema Hemosan, cu ulei de masline, cu crema de galbenele..si nimic.. Acum am folosit o supozitoare de Hemorzon, prescris de medic (eu nu am inteles ce scria pe reteta, adica daca era hemorzon, sau hemosan sau orice alceva cu hemo, dar de la farmacie asta am primit.) A mai folosit cineva Hemorzon supozitoare in sarcina^?din cate am citit pe net nu prea e recomandat, de asta am tot evitat sa iau..dar acum n-am mai rezistat! Sper macar sa isi faca efectul!!

Floricica Nou Venita scurtumina's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2013
    Postari in forum
    21
    draga mea si eu am intampinat problema aceasta chiar de mai multe ori in timpul sarcini,dar la mine trecea daca imi facem baie de cateva ori pe zi (3-4) cu ceai de musetel sper sa iti treaca cat mai repede pt e destul de neplacuta problema....(si pe viitor incearca sa eviti alimentele care duc la constipatie)

Floricica Nou Venita marlina's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.07.2013
    Postari in forum
    3
    Multumesc mult de raspuns.. Si eu fac bai de sezut cu tot felul de plante care cica ajuta, dar nu stiu ce sa zic! Acum am folosit de 2 ori hemorzon supozitoare pe langa bai, si sper sa treaca. Vroiam tare mult sa stiu daca fac ceva rau la bebe supozitoarele astea. Poate ma ajuta cineva.

Floricica Nou Venita BiguEma's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2013
    Postari in forum
    7
    sa iti spun ce am citit intr-o carte de remedii naturiste ptr mai multe probleme...printre care si ptr hemoroizi. iti spun insa sincer ca nu am incercat inca ptr ca nu am avut ocazia..insa colegele mele da si au spus ca a functionat din prima si nici nu au mai facut de atunci.. Se taie o bucatica de cartof ...mai lung si se aplica acolo...la intrarea in anus. Sper sa iti fie de folos... te pup

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Ajuta foarte mult proctoglyvenol sau proctolog ambele sunt permise in sarcina,eu cu prima crema am scapat in 1 zi de dureri si usturimi si in 5 zile de ei..incearca si bea multe lichide si cel mai important sa faci des dusuri la fund te apleci si pui jet de apa calduta la fund pe ei succes.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    BiguEma..ce ai scris tu este pentru cei interni daca are externi e jale numai daca atinge locul dar samai bage ceva...ufff cei interni asa este se vindeca cum ai zis tu.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari