Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cristina97's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2009
    Postari in forum
    25
    Buna!

Nu stiu ma cuprind tot felul de griji acum ca termenul se aproprie(avem 34 de sapt), am o groaza de emotii .Daca la inceput ma gandeam cu spaima la nastere, acum ma gandesc cu groaza(nasterea mi se pare acum ceva asa usor.......)la bebe :daca nu este ceva ok!

De obicei am tendinta de a renunta la o temere dupa ce vb cu cineva, sper ca marturisindu-va voua sa dispara si aceste ganduri! Incerc sa nu mai urmaressc tot felul de reportaje si tragedii(cred ca subconstiientul actioneaza ).Sunt curioasa daca si voi ati trecut prin asa ceva!Daca da astept cu nerabdare metodele voastre de a inlatura gandurile negre!

Nastere usoara!Sanatate si voua si la bebei ce au sa vina!

Pupilici

Floricica Senior sierra's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    4.204
    fii linistita,temerile pe care le incerci sunt normale. le aveam si eu ,mai intense de cand imi spusese doctorul ca placenta mea e imbatranita prematur ,iar eu mai aveam o luna pana la nastere.stai linistita,o sa vezi ca bebe o sa fie bine!!!!!mai ai putin si o sa iti tii aurasul in brate.atunci o sa apara alte temeri.ufff,si eu urmaream tot felul de reportaje,eram atrasa in mod sadic de ele,ca un fluture de flacara.nu le mai privi,evita-le ,iti faci griji si te stresezi degeaba.o sa fie bine totul,ai sa vezi.

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    draga mea,
    Grijile tale sunt absolut firesti si nu cred ca este mama care sa nu fi trecut prin aceasta perioada. Eu te sfatuiesc insa sa gandesti pozitiv sa vezi nasterea ca ceva cat se poate de natural, sa te gandesti doar la partea frumoasa a lucrurilor.Daca ai un medic si o moasa priceputa si le urmezi intocmai sfaturile, poti veni din spital doar cu amintiri frumoase in ceea ce priveste nasterea. Eu asa am facut si-ti spun sincer ca nu e ceva de nesuportat sau imposibil. Am nascut natural, fara epidurala un baietel minunat de 4100 de gr si 55 de cm. Gandeste pozitiv. Dumnezeu sa te ocroteasca pe tine si pe bebe in acele minunate momente.

Floricica Nou Venita cristina97's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2009
    Postari in forum
    25
    multumesc mult! Multa sanatate tie si bebelusului tau! Numai bine!

liviapopescu201
    Guest
    Buna. Urmeaza sa nasc si eu in 2luni. Am inceput sa ma gandesc serios la recoltarea de celule stem. Am vazut catot mai multa lume a inceput sa apeleze la ele. Vreau sa ii asigur copiluluimeu un viitor linistit. Ce banci de celule stem ati ales?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari