Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita lalacoco's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2009
    Postari in forum
    13
    scuze pt gresala mea. e vorba de greturile cu care se confrunta unele femei in sarcina

Floricica Debutanta lery's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    incearca si tu o lamaie sau ceva dar de astea nu prea ai cum sa scapi....ferestete de ce-ti provoaca greturile si ai sa fi ok toate gravidutzele au greturi sau aproape toate si trec peste ele...

Membru inregistrat la
    18.10.2009
    Postari in forum
    13
    asa o fi cum zici tu dar la mine cu prima sarcina nu a functionat nimic.si imi era rau de la orice.am vomotat de la 6 saptamani de sarcina pana la sfarsit.deci intelegi tu de ce incerc sa vad daca este ceva care le-ar putea dimnua macar?nu e placut sa fugi la baie de nu stiu cate ori pe zi vreo sapte luni jumate.eu asa am patit cand am fost insarcinata cu baiatul meu de cinci ani.

Membru inregistrat la
    18.10.2009
    Postari in forum
    13
    lery tu cati copii ai?

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    pentru greturile de dimineatza :
    -incearca sa nu te ridici imediat din pat , mai ramai 15-20 minute intinsa ( la mine a mers )
    pentru cele din cursul zilei....sincer nu stiu ce ar putea functiona in afara de medicamente

mother
    Guest
    eu cred ca nu functioneaza nimic... daca ai greturi d-astea serioase....
    la mine functiona mancatul... sa nu cumva sa am burta goala ca era de rau... daca era plina toate bune si frumoase :)

Floricica Nou Venita georgiana_ist's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.11.2009
    Postari in forum
    2
    Eu sunt in aproape 7 saptamani si ma simt din ce in ce mai rau. Alimente care acum imi plac, peste 5 minute imi fac rau. Sunt profesoara si nu stiu cum sa maschez aceste stari in fata copiilor, la scoala. Are cineva un sfat?

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    la minece a functionat a fost elevitul , cum am luat elevit, nu am mai avut nimic, nici greturi si nici stari de voma!

Floricica Nou Venita anemarie's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2010
    Postari in forum
    3
    Eu am 10 saptamani si am greturi in fiecare zi. Nu vars, dar mi-e mai tot timpul rau. Nu pot sa mananc decat foarte putine lucruri(de asta am si slabit vreo 4 kg). Incerc sa mananc macar fructe ca sa am totusi ceva. In rest nici mancarurile care imi placeau odata acum nu le mai agreez. Dar ma si zile(mai rare) in care ma simt foarte bine. Sper sa scap de starile astea dupa ce misca bebe.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari