Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cristinaxxx's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2012
    Postari in forum
    16

Zambitor Gravida din nou dupa 11 ani

sunt noua pe aici. pe 5 mai am aflat ca voi mai avea un copilas....am deja o fetita de 11 ani. a fost ceva neasteptat. asa a vrut Dumnezeu. sper sa mearga toate bine. va pup!

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Felicitari pentru sarcina draga mamica ! Asa a vrut Dumnezeu si cu siguranta noul ingeras o sa va aduca numai bucurii ! Sarcina usoara si multa multa sanatate!

Floricica Cu Vechime flavia69's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2008
    Postari in forum
    6.193
    draga cristinaxxx, si mie mi s-a intamplat acelasi lucru, pe neasteptate, dar dupa 13 ani!!! :))
    acum am o domnisoara de 14 ani si o bebelusha de 4 luni si sunt foarte fericita, desi cea mare a fost foarte geloasa la inceput si nici acum nu i-a trecut, speram sa o iubeasca pe surioara mai mica desi diferenta de varsta este destul de mare... sunt multe de povestit :)
    iti urez sa ai o sarcina usoara, iti dau un sfat: fa-ti toate analizele inclusiv amniocenteza, avand in vedere ca esti trecuta de 30 de ani si sa ai un bebelus la fel de frumos si cuminte ca al meu!

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Mama mea la facut pe fratiorul meu cand eu aveam 14 ani , eram adolescenta , sincer nu vroiam sa accept aceea situatie. Dar atunci cand fratiorul meu a venit pe lume totul sa schimbat. Acum ma bucur tare mult ca am un frate si nu sunt singurica.

mada_lyna
    Guest
    eu stiam k amniocenteza se recomanda dupa 35 ani,si nu e cazul. sau dak iese rau triplul test.
    fina mea a facut aceasta amniocenteza ,desi nu avea 35 de ani cand era insarcinata, dar i-au iesit analizele mai rau,si de aceea i s-a recomandat.

Floricica Cu Vechime flavia69's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2008
    Postari in forum
    6.193
    Citat Postat de llorikiss Vezi mesajul
    Mama mea la facut pe fratiorul meu cand eu aveam 14 ani , eram adolescenta , sincer nu vroiam sa accept aceea situatie. Dar atunci cand fratiorul meu a venit pe lume totul sa schimbat. Acum ma bucur tare mult ca am un frate si nu sunt singurica.
    llorikiss, ma bucur ca am gasit pe cineva care a fost in situatia fiicei mele mai mari :) poti sa imi spui mai multe, cum l-ai acceptat pe fratiorul tau, in cat timp ti-a trecut gelozia, cum a reusit mamica ta sa va apropie? ma intereseaza subiectul f mult, intelegi de ce...

Floricica Nou Venita cristinaxxx's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2012
    Postari in forum
    16
    va multumesc tuturor pentru sfaturi!

Floricica Nou Venita bblica's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.02.2012
    Postari in forum
    1
    Buna burtici din Bucuresti,
    si eu sunt mamica, am un baiat de 6 ani jumate si asteptam in septembrie sa apara si fetita . Sunt insarcinata in 21 de saptamani, cu mici probleme in sarcina, dar bebelica ma iubeste si a stiut sa treaca peste ele. In schimb, in familia mea nu este totul atat de roz, cred ca nicaieri nu este, dar sunt o mamica disperata, care sincer pana acum am asteptat ca sotul meu sa se descurce cu plata facturilor, cu asigurarea celor de trebuinta prin casa. Nu ca nu as fi vrut sa particip si eu, dar poate ca inca nu am crezut ca este necesar. Suntem intr-o situatie urata de tot cu banii, am ajuns sa avem certuri destul de urate intre noi, si sincer incep sa cred ca nu mai rezist. Dupa ultima noastra cearta, am plans, m-am gandit daca sa renuntam la aceasta casnicie sau nu, daca sa lupt si mai ales cum sa lupt. Am ajuns la concluzia ca sotul meu nu poate mai mult de atat, si ca viata in tara asta s-a inrautatit, incat sa avem doar 250 lei pe luna pt hrana. Asa ca am decis si m-am gandit la ce stiu eu sa fac mai bine. Stiu ca eu sunt bugetar cu un salariu de ra....., sotul meu la fel, dar in afara de asta ce mai stiu sa fac? Mi-am spus Tatal Nostru, m-am rugat la d-zeu sa ma lumineze si ... :yes: , raspunsul nu a intarziat sa apara, dar acum ma gandeam ca o sa-mi fie rusine sa fac asta, dar cred ca orice munca, combinata cu talent, este de pretuit, nu de lepadat, asa ca m-am decis sa ma inscriu pe aceste forumuri, sa-mi spun povestea si sa va fac o oferta de nerefuzat. Avand in vedere ca vom deveni mamici, ne dorim ce e mai frumos pt bebeii nostrii, iar eu am posibilitatea sa infrumusetez camera bebelushei mele cu propriul meu talent, de aceea va ofer talentul meu si voua. Exact, picturi pt camera bebelushului tau (si nu numai), picturi facute manual, fara sabloane. Acest talent il am de mic copil, dar niciodata n-am stiut ca pot face ceva cu el. preturile vor fi fffffffff avantajoase si se discuta in functie de complexitatea desenului, dar aceste picturi dureaza ani de zile si chiar merita investitia. Numarul meu de telefon este 0737321917, Sabrina ma numesc, si astept sa discutam oricand va hotarati. Tin sa precizez ca nu prea le am cu PC-ul, dar am sa incerc sa fac poze in camera fiului meu, pt ca pe un intreg peretele am desenat o scena cu aproape toate personajele din Lion king (a fost dorinta lui). Va pupicesc sincer, sarcina si nastere usoara sa avem, va iubesc burtici

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari