Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268

Ecografii sarcina

Buna mamici!Ma numesc Sinziana,sunt noua pe forum si nu stiu daca s-a mai postat un astfel de subiect ( imi cer scuze in caz ca ma repet ).Sunt insarcinata in 4 luni si m-ar interesa sa stiu unde v-ati facut voi toate investigatiile din timpul sarcinii.As vrea pareri de doctori ( si unde lucreaza acestia),etc.
    De exemplu acum as vrea sa aflu sexul copilului,pentru ca doctorul la care am fost recent a fost atat de acru si nu mi=a explicat nimic,incat mi-a fost si aiurea sa-l intreb.
    As vrea sa cunosc niste doctori competenti si capabili sa-mi explice lucruri despre bebe :)
    Va multumesc

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    bine ai venit , ca sa iti putem recomnda un doctor spune de unde esti ?

Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    AAA...da.sorry...am uitat.Sunt din Bucuresti :)

Floricica Senior julay's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    3.590
    Citat Postat de ssinziana Vezi mesajul
    AAA...da.sorry...am uitat.Sunt din Bucuresti :)
    Buna, Sanziana! Felicitari pentru sarcina, iti doresc sanatate , nastere usoara si un bebe puternic si sanatos!:) O clinica foarte buna si un doctor stralucit este Alcosan, iar dr se numeste Albu!:) Acolo se fac cele mai bune ecografii morfo-fetale ....

Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Multumesc mult de tot Julay :):*
    te mai deranjez cu o intrebare:cam cat costa o eco morfo-fetala aici la Alcosan?Mersi :*

Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    3.590
    Multumesc mult de tot Julay :):*
    te mai deranjez cu o intrebare:cam cat costa o eco morfo-fetala aici la Alcosan?Mersi :*
    Eu am facut ecografia morfofetala aici in luna ianuarie , anul acesta si a costat parca 480 Ron, insa am primit si un CD cu bebe :):) Dr Albu este un ff bun genetician, iti explica tot ce ai nevoie sa stii plus ca sotul tau poate sa vada , intr-o camera alaturata pe un ecran, toata ecografia!:) Sunt momente unice, este practic prima ecografie cand vezi fata copilului ff clar ...il vezi miscandu-se in timp real ....

Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Multumesc :*
    sper ca la 4 luni sa se vada si sexul si tot ce este nevoie :)

Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    3.590
    Multumesc :*
    sper ca la 4 luni sa se vada si sexul si tot ce este nevoie :)
    La 4 luni vei afla sexul cu siguranta!!! Daca este baietel, sexul se pate vedea chiar mai devreme....:) Ecografia morfofetala este deosebit de importanta...sunt verificate dimensiunile membrelor, dimensiunea cutiei craniene, sunt verificate organele precum inima, ficatul....Dr verifica daca bebe urineaza, daca are reflexul de deglutitie,daca placenta este in regula si multe altele!

Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    WOW :X mersi mult Julay :)
    m-ai ajutat foarte mult :) deabia astept ,sunt foarte emotionata :)

Floricica Nou Venita nicavictorita's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.11.2008
    Postari in forum
    225
    nu o spun cu rautate -n-ar mai avea sens acum,trageti singure concluziile.......:eu am fost supravegheata de un dr f bun din Gl,care mi-a spus sa-mi fac morfo-fetala cu Dr Albu,pt ca in Gl nu era multumit de cei care faceau aceste ecografii. am facut-o la Giulesti-atunci a costat 370-in 2008...mi-a masurat tot,nu mi-a dat cd.a durat vreo 40 de minute .pe morfologia mea fetala scrie:"fara riscuri de evaluare genetica...".am un baietel cu Down de 3.5ani......cu analize perfecte din timpul sarcinii.bineinteles ca cel care mi-a facut morfofetala ,e dr Albu....

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Sanziana sarcina usoara si bebe sanatos ...eu toate investigatiile le-am facut la maternitatea Giulesti unde am si nascut o fetita sanatoasa iar eu am avut o nastere usoara fara probleme.Am avut norocul sa dau de un medic foarte bun si ii multumesc din suflet domnului doctor Silviu.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari