Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anna68's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2011
    Postari in forum
    3

Dureri usoare de burta in timpul sarcinii

Salutare burtici!am 11 saptamani si din cand in cand am dureri de burta in partea de jos care tin cateva minute.sunt normale?

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Anna orice durere/discomfort in timpul sarcinii trebuie discutat cu medicul ginecolog care iti urmareste sarcina, asa ca sfatul meu este sa mergi la medic.

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Eu am avut aceste dureri pana in jur de 10, 11 saptamani....doctora mi-a spus ca sunt normale, apar la unele femei in timpul procesului de nidatie. INSA in cazul meu au avut si o alta cauza, o decolare a oului de la locul initial...desi eu n-am avut nici un fel de sangerare.
    Erau de o intensitate f. mare, asemanatoare cu cele de la menstruatie (ma durea si burta jos si spatele in acelasi timp), imi transpira instantaneu fruntea...dar durau doar cateva minute. Eu luam no-spa, pt. ca cica nu e indicat sa suporti durerea, chiar daca tu crezi ca e mai bine sa nu iei pilule....supui bebele la un stress mai mare...
    Trebuie sa mai discuti cu dr...in principiu se vede la transvaginala daca totul este ok...

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    si eu mai aveam din cand in cand dureri foarte usoare si luam no-spa.E un medicament permis in timpul sarcinii care relaxeaza musculatura.Daca insa durerile sunt mari,e neaparat sa mergi la doctor!Multa sanatate si sarcina usoara in continuare!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari