Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata adela05's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2011
    Postari in forum
    1.421

Dureri de burta in primul trimestru de sarcina??

Buna fetelo!
    Sunt fericita ca pot sa ma alatur voua aici!
    Tocmai am aflat ca sunt insarcinata (5 saptamani).
    Vroiam sa va intreb la ce sa ma astept in acest prim trimestru?
    Eu am niste dureru de burtica ca la menstruatie, uneori ametesc putin si mi-e cam somn.
    Sunt normale aceste dureri? De asemenea, trebuie sa va spun ca n-am avut nici o sangerare, desi am citit ca la nidatie, de regula, apare o mica scurgere. E normal ca aceasta sa nu existe?
    Multumesc

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    da e normal,si ametelile si durerile de burtica,dar sa ai grija cu ametelile si cu caldura asta,ai mare grija.iar legat de sangerare eu una nu am avut.felicitari pt bebita

Floricica Novice mica82ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    Mami, eu am avut 2 sarcini si la niciuna nu am avut sangerarea specifica implantarii sarcinii. Oricum sangerarea aceea se rezuma la cateva picaturi de sange. Dureri de burta am avut in primul trimestru si mi s-a recomandat Nospa, insa trebuie sa consulti un medic oricum. Ideea e ca durerile sunt absolut normale, atata timp cat nu sunt insotite de sangerari sau alte simptome grave.
    Sarcina usoara si frumoasa!

Membru inregistrat la
    17.03.2011
    Postari in forum
    1.421
    Fetelor, nu pot sa va explic ce emotionata sunt! De dimineata am facut prima ecografie si l-am vazut pe bebe....de fapt, doar un punctulet, dar l-am vazut! Dr mi-a dat nospa, arefarm pt fixarea sarcinii si femibion si mi-a zis ca este totul ok.Off...ce emotii!!!
    Peste 3 saptamani ma duc sa-i aud inimioara :))

Floricica Nou Venita bia.david.mony's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2010
    Postari in forum
    118
    buna fetelor!! si eu avut dureri si inca mai am dar ff rar, si am vb si cu ginecologul si cu doctorita de familie, si a zis ca e normal, pt ca mi se mareste uterul,in caz ca durerile sunt f dureroase si dese sa merg la urgente...dar acum depinde de fiecare persoana in parte, fiecare organism e diferit,

Membru inregistrat la
    17.03.2011
    Postari in forum
    1.421
    Fetelor, inca mai am niste dureri ca niste intepaturi foarte scurte la ovare. E normal??

Floricica Nou Venita Anne_Mary63's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    241
    Citat Postat de adela05 Vezi mesajul
    Fetelor, inca mai am niste dureri ca niste intepaturi foarte scurte la ovare. E normal??
    E posibil sa ai contractii, nu stiu ce sa iti zic ca eu nu am avut astfel de simptome, ci mai degraba ameteli, stari de rau , greturi...etc.Si inainte sa raman gravida aveam intepaturi la ovare dar asta din cauza unei raceli.

Membru inregistrat la
    17.03.2011
    Postari in forum
    1.421
    Iau no-spa. Credeti ca poate fi o problema sau este normal pt ca se mareste uterul?
    De ce ar exista contractii acum??

roy
    roy este offline.
    Floricica Avansata roy's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.07.2011
    Postari in forum
    1.227
    Citat Postat de adela05 Vezi mesajul
    Iau no-spa. Credeti ca poate fi o problema sau este normal pt ca se mareste uterul?
    De ce ar exista contractii acum??
    Buna si eu sunt in 7 saptamani de sarcina si am dureri uneori ca la menstruatie si am intrebat doctorul si a zis ca e normal atata timp cat nu devin insuportabile sau cu sangerari . Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos.

Floricica Nou Venita Rania's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2011
    Postari in forum
    17
    Buna fetelor eu am aproape 12 sapt si inca am dureri si intepaturi de care ma sperii uneori, fiind la prima sarcina,dei mai suparatoare sunt durerile de spate care deja ma dispera.

Floricica Nou Venita ralucaralu's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2011
    Postari in forum
    2
    Nu vreau sa va sperii dar va sfatuiesc sa mergeti la medic de la primele dureri pe care le simtiti, eu am trecut printr-o tragedie, aveam dureri si ma simteam balonata , dupa o saptamana de dureri moderate , au aparut scurgeri maronii , a doua zi am mers in ugenta deoarece aveam dureri cumplite de spate si de burtica exact ca la menstruatie si s-a constatat ca am contractii, sarcina se oprise din evolutie :( , am trecut prin trauma unui avort spontan la doar 4 saptamani de sarcina!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari