Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Cum se misca bebe cu o zi inainte de nastere?

Se spune ca inainte de nastere, bebe se mai linisteste si nu mai loveste si nu se mai misca atat de mult.

La mine, Edi inainte de nastere (eram programata la cezariana) a fost foarte activ, la fel de activ cum a fost toata sarcina si a boxat linistit cu mine .
    Pe de alta parte, baietelul prietenei mele a fost tare cumintel si linistit inainte de nastere si chiar imi povestea prietena mea ca se bucuca ca a fost cuminte ca inseamana ca o sa stea linistit pana la nastere (era peste 3 zile programata la cezariana) si uite ca a doua zi la prima ora au inceput contractiile .

Pentru voi cum a fost? Cum a miscat bebe cu o zi inainte de nastere?

Floricica Senior sierra's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    4.204
    lizu a fost linistita,dar asa a fost tot timpul in burtica.uneori chiar ma speriam si beam cola,cafea ,orice ca sa o fac sa se agite si ea putin.si inainte de nastere a fost cuminte.

Floricica Cu Vechime adryaana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    7.717
    :) interesant subiect....
    iulia mea cu vreo o zi inainte, mai ales seara ma lovea cu piciorusele in coasteee... ca si cum ar fi vrut sa iasa:))
    dar pana la urma tot prin cezariana a iesit:).

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    cu o zi innainte de nastere nu ma puteam aseza pe sacaun deoarece aveam impresia ca-i stau pe cap :)))
    chiar nu-mi aduc aminte daca se misca.

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de gabitzza Vezi mesajul
    Se spune ca inainte de nastere, bebe se mai linisteste si nu mai loveste si nu se mai misca atat de mult.

La mine, Edi inainte de nastere (eram programata la cezariana) a fost foarte activ, la fel de activ cum a fost toata sarcina si a boxat linistit cu mine .
    Pe de alta parte, baietelul prietenei mele a fost tare cumintel si linistit inainte de nastere si chiar imi povestea prietena mea ca se bucuca ca a fost cuminte ca inseamana ca o sa stea linistit pana la nastere (era peste 3 zile programata la cezariana) si uite ca a doua zi la prima ora au inceput contractiile .

Pentru voi cum a fost? Cum a miscat bebe cu o zi inainte de nastere?
    la minr bebita a fost foarte activa si am avut contractii puternice

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari