Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita DeaMaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.12.2013
    Postari in forum
    24

Cum scap de constipatie din timpul sarcinii?

Sunt la inceputul sarcinii , am 6sapt,dar ma confrunt cu constipatia.aveti cateva sfaturi?

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    In fiecare dimineata bea apa statuta de 3 zile pe stomacul gol apoi papa iaurt si fruct.Face minuni.

Sarcina usoara!

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Citat Postat de Raluchet Vezi mesajul
    In fiecare dimineata bea apa statuta de 3 zile pe stomacul gol apoi papa iaurt si fruct.Face minuni.

Sarcina usoara!

Doamne, ce inseamna "apa statuta de 3 zile"??? Nu am mai auzit de asa ceva pana acum ...Iar combinatia de iaurt si fructe dupa ...te poate scapa de constipatie, dar da crampe si alete minunatii!

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    E important sa mananci sanatos, variat si sa te hidratezi corespunzator.Poti lua de dimineata pe stomacul gol o lingurita de miere, si apoi sa bei apa. Consuma fructe si legume proaspete, mananca ciorbe si supe, atentie la felul painii pe care o mananci...e de preferat painea neagra sau cea integrala, ori cea facuta in casa.

Floricica Nou Venita DeaMaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.12.2013
    Postari in forum
    24
    va multumesc pt raspunsuri.supe si ciorbe am mancat dar nu prea au dat rezultate.o sa incerc fructele.si ideea cu mierea sa sti k e buna.

Floricica Nou Venita danieluska's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    46
    in fiecare zi sa mananci supa, in care sa adaugi o lingurita de ulei de masline.Sa nu-ti lipseasca salatele (in care sa pui si putin ulei )si fuctele .

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari