Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Chrissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155

Zambitor Cum as putea sa-l stimulez pe bebe sa se miste mai mult la eco?

Burtici am 19 saptamani de sarcina si peste 5 zile am programare la medic pentru ecografia principala a lu bebele meu. O sa-l verifice daca totu e in regula dar printre altele, daca va sta in pozitie buna ii vom afla sexul. Cum as putea sa-l stimulez pe bebe sa se miste mai mult la eco?? As vrea sa-l vad jucanduse mai mult ,tinand cont ca la ultima eco a fost mai putin activ, Ce ati putea sa-mi recomandati din experienta, sucuri naturale, o gustarica inainte, miscare? Apreciez

Floricica Nou Venita maiya's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2013
    Postari in forum
    37
    eu cred ca nu depinde de tine. bebe are programul lui, chiar daca poate nu ti-ai dat seama inca de el. singurul lucru care l-ar agita ar fi o cana de cafea sau un pahar de Coca-Cola, insa nu te sfatuiesc sa faci asta, pentru ca in agita intr-un mod negativ. ideal ar fi sa incerci sa-i urmaresti programul si data viitoare sa-ti faci progragramare la o ora la care e activ de obicei. noi avem probleme invers, nu sta niciun pic si doctorul se chinuie de-i ies ochiii pana ia ceva masuratori. sanatate multa si bafta la eco.

Floricica Veterana helleborerose's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2008
    Postari in forum
    10.698
    Bebe oricum e deranjat de ultrasunetele de la ecografie. Nu-i crea un disconfort suplimentar.

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Buna
    Iti spun eu cum. Mananca putina ciocolata sau portocala imediat ce te pregatesti de eco (exact cand urci pe masa) TESTAT GARANTAT. :*
    Citat Postat de Chrissa Vezi mesajul
    Burtici am 19 saptamani de sarcina si peste 5 zile am programare la medic pentru ecografia principala a lu bebele meu. O sa-l verifice daca totu e in regula dar printre altele, daca va sta in pozitie buna ii vom afla sexul. Cum as putea sa-l stimulez pe bebe sa se miste mai mult la eco?? As vrea sa-l vad jucanduse mai mult ,tinand cont ca la ultima eco a fost mai putin activ, Ce ati putea sa-mi recomandati din experienta, sucuri naturale, o gustarica inainte, miscare? Apreciez

Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Multumesc pentru raspunsuri mamici :*

Maiya doctoru de aici imi face programare la eco cand vrea el nu cand pot eu :(

Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Fetelor azi sanii mei sunt moi ca un balon de apa, exact senzatia aia la atingere. Acu cateva zile erau mai tari, ca la inceputul sarcinii. Vi s-a intamplat si voua asta? Stiti cumva despre ce e vorba? Poate fi de la sarcina? vreo prob?

Floricica Nou Venita slv_ppsc's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78
    Nu-ti face griji, sunt zile cand poti simti sanii normali, relaxati sau chiar mai moi. Iar a doua zi sau dupa cateva zile, se supun iarasi simptomelor de sarcina :) Nu zi de zi dor sau sunt tari. Si eu imi faceam griji ca de ce nu ma mai jeneaza uneori, dar am fost lamurita ca nu e o senzatie permanenta, senzatia vine, persista, dar mai si dispare.

Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Citat Postat de slv_ppsc Vezi mesajul
    Nu-ti face griji, sunt zile cand poti simti sanii normali, relaxati sau chiar mai moi. Iar a doua zi sau dupa cateva zile, se supun iarasi simptomelor de sarcina :) Nu zi de zi dor sau sunt tari. Si eu imi faceam griji ca de ce nu ma mai jeneaza uneori, dar am fost lamurita ca nu e o senzatie permanenta, senzatia vine, persista, dar mai si dispare.
    Multumesc ptr raspuns :* . imi fac eu poate griji din toate nimicurile, sunt o fire mai panicoasa :D

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Sa sti ca ciocolata functioneaza.eu nu mancam special cioco inainte de eco,doar ca mereu imi era pofta de dulciuri.Oricum nu te mai stresa cu asta,nu depinde neaparat de tine daca bebe se misca sau nu :) E normal sa iti doresti sa se miste,sa il vezi ca e acolo,sanatos,etc,dar ia-o mai usor.Daca nu o sa fi stresata cu asta poate o sa se miste mai mult.Pupicei :*

Floricica Avansata GeorgianaR's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2013
    Postari in forum
    1.999
    Citat Postat de Chrissa Vezi mesajul
    Fetelor azi sanii mei sunt moi ca un balon de apa, exact senzatia aia la atingere. Acu cateva zile erau mai tari, ca la inceputul sarcinii. Vi s-a intamplat si voua asta? Stiti cumva despre ce e vorba? Poate fi de la sarcina? vreo prob?
    Ti s-a mai intamplat asta pana acum?E bine sa fii atenta la semnele sarcinii,din cate stiu,nu este ok ca ele sa dispara.Daca sanii devin din nou durerosi si sensibili,inseamna ca nu e ceva de ingrijorat.

Membru inregistrat la
    18.07.2013
    Postari in forum
    155
    Citat Postat de GeorgianaR Vezi mesajul
    Ti s-a mai intamplat asta pana acum?E bine sa fii atenta la semnele sarcinii,din cate stiu,nu este ok ca ele sa dispara.Daca sanii devin din nou durerosi si sensibili,inseamna ca nu e ceva de ingrijorat.
    Georgiana,asa stiam si eu de aceea am intrebat.. dar mi-am sunat doct. si ea a zis k e normal . Inca sunt moi dar bebe e f activ . cel putin aaazi ♥ :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari