Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andreeaelen's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2011
    Postari in forum
    17

Cred ca miracolul s-a intamplat

Sambata, 14 aprilie trebuia sa vina CM, dar nimic, iar ieri am facut 2 teste si ambele au iesit pozitive, plus unul azi si la fel pozitiv. Dar nu simt nimic, sunt ok decat ca ma dor sanii si mici crampe jos. Cam in cat timp apar acele simptome nasoale ca sa zic asa?

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    buna.felicitari.sigur esti daca zici ca testele sunt pozitive.acele simptome nu trebuie neaparat sa le ai,asa ca nu le astepta ca le poti induce singura,ti le poti imagina.eu una nu am avut absolut nimik,pana nu am nascut.atata ca nu am suportat mirosurile nici macar de deodorante de dat la subrat vreo luna,in rest nimik.nu am vomat,nu am lesinat,nu ameteli,nu dureri,decat arsuri usoare in luna 7.asa ca bucura-te de sarcina

Membru inregistrat la
    01.11.2011
    Postari in forum
    17
    ms pentru raspuns. sper sa fie bine.

Floricica Novice ancutza88's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.12.2011
    Postari in forum
    337
    Salut!Felicitari pt sarcina!Iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos!Simptomele nu trebuie sa apara neaparat.La mine au aparut greturile pe la 6 saptamani si in rest alte simptome nu am avut

mada_lyna
    Guest
    la mine nu au existat simptome urate,ci doar sanii durerosi.in rest,nimic.nici macar foame,sau sa nu fi suportat mirosuri,nimic. iti doresc o sarcina la fel de frumoasa si usoara ca a mea! bafta!

Floricica Nou Venita anaid27's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2012
    Postari in forum
    135
    Felicitari!Simptomele apar nu apar asa devreme.Sarcina usoara si la termen!

Membru inregistrat la
    01.11.2011
    Postari in forum
    17
    Fetelor, a-ti avut si voi la inceput crampe. Sunt un pic asemanatoare celor CM dar mai putin dureroase, Simt doar un putin disconfort jos. Ma cam sperie. Programarea la doctor o am de abia marti.

Floricica Nou Venita AyanaMariaNesibe's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2011
    Postari in forum
    113
    Multe felicitari!!!!!!!!!Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos! Simptomele nu e neaparat sa le ai.Fiecare sarcina este diferita. In prima sarcina mancam f mult, cu a doua sunt cum sunt eu in mod normal, numai ca dupa cateva luni, simti ceva kg in plus si te misti mai greoi (cel putin probleba asta am avut-o si o am eu, fiind obisnuita sa fac totul repede). In rest, poti sa simti arsuri, cand ii cresc parul si unghiutele, s.a.m.d...Eu am citit saptamanal "sarcina pe saptamani" , m-a ajutat mult! Te pupam dulce si sa ai grija de tine si bebe. Asteptam noutati!

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Citat Postat de andreeaelen Vezi mesajul
    Fetelor, a-ti avut si voi la inceput crampe. Sunt un pic asemanatoare celor CM dar mai putin dureroase, Simt doar un putin disconfort jos. Ma cam sperie. Programarea la doctor o am de abia marti.
    Asta se intampla cam la 2 saptamani de la fertilizare, cand se fizeaza embrionul in uter, e ceva normal, asa am patit si eu, credeam ca trebuie sa imi vina cm, nici nu stiam ca vine barza..

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Felicitari!!! Sa ai parte de o sarcina usoara care sa treaca repede repede! Eu n-am avut nicio simptoma, n-am stiut ca sunt insarcinata desi am tot asteptat aproape 2 ani. Nu cred ca este o regula pt toate femeile, poti sa simti ceva sau nu. Sanatate multa!

Membru inregistrat la
    01.11.2011
    Postari in forum
    17
    maine am programare la doctor. am niste emotii. m-as duce de azi. Vreau sa va zic ca sunt foarte bine. Nu rau, nu nimic. Doar sanii ma dor, atat. Va tin la curent si ms pentru raspunsuri.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari