Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita lulu.b's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.02.2009
    Postari in forum
    2
    Sunt o burtica de 15 saptamani+ si am o mare nedumerire....toata sarcina, la fiecare control trebuie sa mi se faca tuseu vaginal? La toate controalele de pana acum asa mi-a facut. Sincer am incredere in medicul meu dar nu ar strica inca o parere :). Nu ma simt deloc confortabil in timpul acestor controale si as vrea sa stiu daca asa trebuie pana la sfarsitul sarcinii.

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    mie doctorul mi-a facut tuseu vaginal doarla inceput de sarcina si deja la internarea in spital.nu mi se pare ceva normal.sa-ti faca la fiecare control tuseu vaginal

Floricica Nou Venita paulakiss10's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2009
    Postari in forum
    22
    si mie mi-a facut doar la inceput de sarcina si la internare in spital.in rest numa eco.

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Buna.E adevarat ca si rpin intermediul ecografiei se poate vedea daca colul uterin e deschis sau nu dar altfel e cand simte dr ....el stie cam cum ar trebui sa stea treburile pe acolo ....si al meu imi face de fiecare data control atat ecografic cat si pe masa si am f mare incredere in el.

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    din prima luna de sarcina pana la 5 luni faceam ecografie endovaginala , la controlul de la 5 luni mi-a facut tuseu vaginal si de atunci pana la aproape 9 luni doar eco pe burtica.cand ma apropiam de 9 luni a inceput sa imi faca iar tuseu pt a vedea daca se deschide colul.cred ca doctorii care sunt adeptii controlului clasic mai fac lunar tuseu vaginal.

Floricica Nou Venita annemarie79's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.09.2009
    Postari in forum
    8
    mie mi-au facut la inceput si mi-au zis ca daca totul decurge normal..pana la sfarsitul sarcini o sa imi faca doar ecografie...asa ca nu cred ca e chiar necesar..

Floricica Nou Venita boda's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.08.2009
    Postari in forum
    35
    buna tuturor ma numesc tyna si sunt insarcinata in 5 saptamani inca nu am fost la control ideea este ca eu sunt in italia si va trebui sa sun pt programare recunosc ca am inima cat un purice si am emotii dar abea astept sa creasca si la mine burtica as vrea sa va intreb daca este normal o sarcina fara greturi voma pofte eu doar mananc si doooooooorm.......va multumesc si sper sa ma primiti si pe mine langa voi am nevoie de voi si sfaturile voastre pupici si sarcini usoare si bebei sanatosi

new sunshine
    Guest
    Da e foarte normal sa ai o sarcina fara greturi si pofte si paote te poti considera norocoasa!
    Si of topic( si eu am locuit langa Hateg ,pe santier la Raul Mare!Pote imi trimiti un mp si mai povestim)

Floricica Nou Venita boda's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.08.2009
    Postari in forum
    35
    aaaaaaaaa da ce fain poate ne cunoastem adresa mea de mes e tiina_kiss@yahoo.com imi trim un mesaj si mai povestim te pup

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    este f normal sa nu ai greturi si eu nu am avut, Doamne ce bine este, sa vezi ca nu ai probleme, este cel mai bine!

Floricica Nou Venita andra.bebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.02.2010
    Postari in forum
    4
    Buna, eu am 37 saptamani si umpic..am avut o sarcina foarte usoara, nu am avut greturi nici macar o data. Cat despre control...eu mergeam la luna, si de fiecare data mi s-a facut tuseu plus ecografie.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari