Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita florineagu's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    1
    Am observat o mare pata in dreptul sanului drept si am constatat ca au inceput sa imi curga sanii. E normal sa curga inainte de nastere? Sa fie asta colostrul? Asta insemana ca bebe nu va mai profita de beneficiile colosrului?

Floricica Senior olgavart's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.04.2008
    Postari in forum
    3.032
    salut flori!este colostru.Asta inseamna ca ai destul si ca bebica al tau va putea papa si el.Si la mine a fost aceeasi situatie.Mai ales spre sfasitul sarcinii ma trezeam noaptea toata uda din cauza colostrului...

Floricica Debutanta lery's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    e normal nu-ti face griji o sa beneficieze si bb de el

Floricica Debutanta lery's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    Tranzitia de la colostru la un lapte hiperproteic se īncheie īn 3-5 zile. Dupã douã sãptãmāni de la nastere se va ajunge la maturarea deplinã a laptelui. Culoarea acestuia variazã īn timpul suptului. La īnceput laptele este mai apos, „albindu-se” pe mãsurã ce copilul īsi ia masa.

Floricica Nou Venita andraiuliaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    27
    Da, si eu am avut inca de prin luna a 5-a mici stropi. Pana dupa nastere nu a fost cat sa ud patul, dar era. S-a dezvoltat apoi.:)

Floricica Nou Venita lilica1990's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2009
    Postari in forum
    15
    buna,si eu am observat pe tricou o pata la sanul drept de mai multe ori si am anceput sami fac griji am banuit ca se formeaza lapticul si vad ca deja cineva mia confirmat lucrul acesta multumesc:)) am 5 luni si abia ast sami tin bb an brate sarcina usoara si voua

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    Ma bucur pt voi , ca dc va curge de acum, ati putea sa il strangeti cat puteti si sa vi-l puneti la pastrat, ca, colostrul este cel mai bun! Puteti sa va uitati la posibilitatile de colectare a acestuia, eu am apelat la congelator, dar aveti grija ca este o perioada in care poate fii folosit si asa, congelat, de 3 luni

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    Ce sa mai, sigur o sa aveti si dupa nastere! Felicitari, ma bucur pt voi! Vedeti ca sunt dischete din bumbac ca si protectie sa nu va patati pe haine cand sunteti intr-un loc public. Sarcina si nastere usoara!

Floricica Nou Venita andra.bebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.02.2010
    Postari in forum
    4
    Buna, eu sunt in 37 saptamani si pana in prezent nu am avut scurgeri din sani.Acum astept cu nerabdare sa vina puiul meu:)....in orice moment. Sper sa nu am probleme cu laptele

Floricica Nou Venita alina1990's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.03.2010
    Postari in forum
    10
    Buna ,eu sunt in 17 saptamani si deja am scurgere din sani,nu e mult dar am.Este bine?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari