Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Interesant Clipe de neuitat din timpul sarcinii

Orice nastere reprezinta un nou inceput, reprezita o serie intreaga de trairi emotionale intense si clipe de neuitat. Ficare mamica are cel putin un moment legat de nasterea copilului sau pe care nu il va uita niciodata. Daca uitam cu usurinta clipele grele, travaliul dureros, recuperarea, toate durerile si neplacerile, momentele speciale nu le putem uita. La fel si pe parcursul sarcinii sunt multe clipe pe care le vom pretui timp indelungat.

Pentru mine clipele de neuitat au inceput cu testul de sarcina pozitiv care ne-a adus extrem de multa bucurie, emotie si teama, aveam sa devenim parinti! Apoi a urmat prima ecografie in care i-am auzit pentru prima data bataile inimii si imediat mi-au dat lacrimile, era prima confirmare clara pentru mine ca aveam viata in mine. A urmat apoi ecografia 4D cand am facut pentru prima data cunostiina cu puiul meu si am aflat ca vom avea un baietel si i-am vazut mutrita si falcutele pentru prima data. fiecare ecografie, fiecare "intalnire" cu "baietica" a fost un moment special. Totul a culminat cu momentul nasterii cand i-am auzit glasul pentru prima data si cand l-a tinut pentru prima data in brate.

Care au fost pentru voi clipele de neuitat din timpul sarcinii?

Floricica Nou Venita ayvylo76's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2010
    Postari in forum
    203
    prima clipa de neuitat a fost atunci cind am aflat ca sunt insarcinata ,a doua cind am facut 4 d, a treia a fost cind am vazut bebelul intr-o poza facuta de sotul meu dupa ce am nascut si cea dea patra si cea mai frumoasa cind la-m luat in brate la alaptat dupa 10 ore de la nastere si ma privit ,am inceput sa pling si ma certa asistenta ca sa am grija sa nu scap copilul din brate de emotii

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    si mie mi-au dat lacrimile cand am luat-o in brate prima data... era atat de mica, de frumoasa, de fragila... si ... nu stiu, era ca si cad tineam in brate o parte din sufletul meu si al tatalui ei, impreuna... e magic momentul, nu credeam ca voi trai asemenea emotii vreodata...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari