Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adri's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2005
    Postari in forum
    64
    O sa faceti recoltare de celule Stem la nastere?

Astazi mi-am achizitionat chitul de recoltare, ma costa echivalentul a 55 Eur. si sunt foarte incantata de idee.

Consider procedura o super asigurare de sanatate.

Mi-ar placea sa schimbam informatii cu privire la acest subiect.

Ce ziceti?

Floricica Nou Venita andra.z's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.12.2008
    Postari in forum
    31
    Adri, uite aici un link cu discutii despre celule stem.

Recoltare celule stem din sangele din cordonul ombilical

Ma bucur ca ai facut aceasta alegere si, din proprie experienta, iti pot spune ca e cel mai bun lucru pe care il poti face pentru sanatatea copilului tau.

O zi buna!

Floricica Nou Venita adri's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2005
    Postari in forum
    64
    Iti multumesc pentru opinie si pentru mesaj! Mi-ar placea ca subiectul sa genereze mai mult interes printre viitoarele mammici.

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    eu una nu am optat pt prelevare dar nu as putea sa va zic decat ca sunt valabile decat 14-15 ani, iar apoi, pana sa atingaaceasta varsta, se cauta pers care au nevoie de aceste celule si sunt tratate cu celulele prelevate si platite de voi ca sa fie pastrate, asta stiati?

Floricica Debutanta anamaria_ratiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2008
    Postari in forum
    665
    Buna,

si eu am facut recoltare de celule stem prin 'cord blood center'insa din cate imi amintesc in contract scrie ca se pastreaza pana face copilul 20 de ani insa apoi trebuie sa isi dea el acordul ,doar daca nu se achita taxele sau titularul=parinte/tutore/copil solicita in scris cedarea celulelor altei persoane,acestea sunt atribuite. Cele bune,

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari