Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta lery's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    eu am inceput cu centrum materna dar erau scumpe pentru buzunarul meu apoi am trecut pe prenatal,oare este diferenta intre ele cum sunt si preturile?? adica alea ce aveau in plus fata de astea???

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers

Floricica Novice tttina's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2009
    Postari in forum
    562
    buna, eu am luat elevit. este scump dar f. bun. mult mai bun decat centrum materna sincer.merita. ptr bebe orice, crede-ma.

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    elevit este cam cat centrum,acum iau prenatal exact asa le spune dar foarte bine i-mi merge de la ele si ma gandesc ca tot aceleasi vitamine le are chiar daca nu sunt asa scumpe
    chiar vorbeam cu farmacista si zicea ca e chestie de producator....nik deosebit in rest prenatal sunt romanesti si atat

Floricica Nou Venita ancatavi's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    166
    si eu am luat tot elevit dar odata cu el luam si acid folic pentru fixare.oricum multa bafta ai grija de tn si de bebe

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    si eu tot elevit am luat si acid folic. Dar cu siguranta sunt bune si prenatal. Si e clar ca firma costa. Sarcina frumoasa in continuare si nastere usoara.

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    ms mult !!!

Lilypie Pregnancy tickers

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    merci mult !!! sa va traiasca bebeii

Lilypie Pregnancy tickers

Floricica Senior nicolii's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096
    ELEVIT SI ACID FOLIC AM LUAT PE TOATA PERIOADA SARCINI ,IAR ACU M CAND AM MERS CU IANIS LA DR MI-A ZIS CA SA NASCUT CU DEFICIT DE CALCIU ,CE SA MAI CRED???LAPTE ,SI FRUCTE AM MANCAT LA GREU PE TOATA PERIADA SARCINI SI NU SA VAZUT NIMIC......
    SANATATE MULTA

claudia73
    Guest
    Elevit si fier, cu prescriptie medicala. Oricum Elevit contine si acid folic.

claudia73
    Guest
    Scuze, dar n-are nicio legatura acidul folic cu fixarea vitaminelor.
    Acidul folic (sau vitamina B9) contribuie la formarea de celule sanatoase si joaca un rol foarte important in prevenirea anomaliilor sistemului nervos si ale coloanei vertebrale la fat.
    Si, oricum, acidul Folic se gaseste sub forma naturala, in legumele verzi (brocoli, spanac) si in unele fructe si sucuri (sucul de portocale) asa ca, o alimentatie echilibrata asigura si aportul acestei vitamine.

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    eu nu am luat decat acid folic primele luni.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari