Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ioana.andreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2009
    Postari in forum
    10
    In curand va venit pe lume minunea noastra si ne-am apucat de "shopping" insa am constatat ca suntem cam "caine surd la vanatoare" :). Ce tip de carut ma sfatuiti sa iau? Am vazut o mie si una de modele insa nu stiu dupa ce ar trebui sa ma uit? Sa fie cu 3 sau 4 roti? Ce trebuie sa "stie sa faca"?

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Buna Ioana

Aceeasi dilema am avut-o si noi, exact cum zici si tu caine surd la vanatoare am fost :)).
    In final am ales un cartu destul de simplu. Pt mine am observat ca a contat asa: sa fie usurel (eu sunt tare micuta si cum bebe creste repede daca si carutul e greu si bebe greu...dificil rau de tot), sa se lasa spatarul la orizontala, sa aiba centura de siguranta si tavita pentru cipicoruse, si maner reversibil.
    Nastere usoara si te asteptam cu detalii si cu poze cu minunea voastra

Floricica Nou Venita paulakiss10's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2009
    Postari in forum
    22
    buna!eu te sfatuiesc sa te uiti dupa unul care are toate conditiile...,la fel cum a spus si gabitza. nastere usoara !

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    daca aveti masina alegeti unul din acela kit complet scaunel landou si carutveti face economie asa.daca nu aveti optati pt unul relativ usor dar stabil, sa fie bine captusit cu husa pt picoruse ca vine iarna si veti iesi cu bebe la plimbare, cos incapator,frana roti, sa va incapa in lift daca e cazul, sa se plieze usor ca daca va chinuiti la el va umpleti de nervi,spatarul sa se lase la orizontala,tavita e bine sa aiba pt ca acolo o s aii mai puneti jucarii, biberonul cu apa,ceai,hamul in 3 puncte e bun pt perioada de toamna -iarna cand bebe e imbracat gros,daca preferati cel in 5 puncte va fi mai greu la inceput dar mai sigur mai tarziu, o husa lavabila e buna pt ca acolo se aduna praf, firmituri etc.4-3 roti eu zic ca e chestie doar de design.ca si firme:chicco, iglisima,babycare, in functie de buget.daca alegeti unul care se transforma si in carut sport e perfect pt ca dupa 1 an si cateva luni veti avea nevoie .noi am luat unul de babycare am dat cca 4 mil pe el l-am folosit de la nastere pana la 1an si 4 luni dupa am trecut la unu sport tip umbrela,iar acum ca vine toamna si bate vantul il scoatem iar pe cel mare.daca bebe va fi inalt cautati un carut mai lung sa nu ii atarne piciorusele(noi am luat unul lung).spor la cumparaturi.nastere usoara!

Floricica Nou Venita newlife's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.05.2008
    Postari in forum
    4
    E foarte important sa fie unul care sa aiba si umbrela care sa-l protejeze pe bebe al vostru de razele soarelui, sau sa ai posibilitatea de a schimba directia de inaintare a minerului de care conduci caruciorul - I-a si a II-a e ca trebuie sa fie cu rotile cit mai miscatoare in sens sa poti directiona cu usurinta caruciorul pe orice tip de relief aparut in cale!!!
    Si sigur e vb de comoditatea copilasului si siguranta lui - adica centurile de siguranta si pozitii mai multe posibile!!! Succese si nastere cit mai usoara!!!

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    pentru cazul in care aveti masina alegeti unul din acela cu scaunel landou si carut si sa va intre in port bagaj gata strans.daca nu aveti optati pt unul relativ usor dar stabil, sa fie bine captusit cu husa pt picoruse ca vine iarna si veti iesi cu bebe la plimbare, cos incapator,frana, roti si sa fie usor sa il puteti cara jos, dc stati la bloc

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari