Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ppm_77's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2010
    Postari in forum
    12
    bia.david.....depinde si cum te simti tu, eu l-am facut la 8 zile dupa ovulatie si mi-a iesit pozitiv, numai ca nu m-am lasat dusa de val...si l-am repetat la 5 zile de intarzierea cm....si din nou mi-a iesit pozitiv, bafta

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    Citat Postat de bia.david.mony Vezi mesajul
    salut fetelor, si eu astept ziua cand o sa vad 2 liniutze pe test, ziua mea de ovulatie a fost pe 1 decembrie, si s-a intamplat..... acum suntem in 8 decembrie, oare daca imi fac testul iese pozitiv??? cine stie sa-mi rasp va roggggggggg
    eu cred ca ar trebui sa astepti cel putin 12 zile de la ziua in care crezi ca ai ovulat!!!!deci pe 12,13 dec ai putea incerca un testulet....bafta!!

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Citat Postat de bia.david.mony Vezi mesajul
    salut fetelor, si eu astept ziua cand o sa vad 2 liniutze pe test, ziua mea de ovulatie a fost pe 1 decembrie, si s-a intamplat..... acum suntem in 8 decembrie, oare daca imi fac testul iese pozitiv??? cine stie sa-mi rasp va roggggggggg
    Asteapta 14 zile de la ovulatie dupa care poti face un test de sarcina...asa va fis un rezultata concludent

Floricica Nou Venita alina.fagadar's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.12.2010
    Postari in forum
    3
    Buna bia25.Este pt prima data cand intru pe acest site si ma bucur sa va cunosc.Am citit mesajul tau si am vazut ca ai ales sa mergi la dr tifrea pt control dupa care am inteles ca vei merge la alt medic.Eu sunt pacienta doamnei tifrea de 3 ani si sunt foarte multumita de dansa.Eu vreau sati dau un sfat asa ca mama ,pt ca imi doresc pt fiecare mamica sau viitoare mamica sa aiba copii sanatosi ,ca si al meu,si te sfatuiesc sa nu renunti la dansa.E un medica care isi da tot interesul in ceea ce face,dar mai mult de atat pune foarte mult suflet in ceea ce face,e atenta la toate detaliile si face totul pt tine si pt micutul tau.Asa ca mai gandeste-te o data pana sa iei hotararea de a merge la alt medic.Iti doresc multa sanatate,sarcina usoara si sa ne mai scrii cum a fost la prima vizita la dr tifrea

Sabina_Sabi
    Guest
    Eu am facut un test SURE CECK la 5 zile de cand mi-a intarziat menstruatia, mai inainte de atat nu vroiam pentru ca imi era frica sa nu imi arate negativ. Si doua liniutele clare au fost din prima

Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    Citat Postat de alina.fagadar Vezi mesajul
    Buna bia25.Este pt prima data cand intru pe acest site si ma bucur sa va cunosc.Am citit mesajul tau si am vazut ca ai ales sa mergi la dr tifrea pt control dupa care am inteles ca vei merge la alt medic.Eu sunt pacienta doamnei tifrea de 3 ani si sunt foarte multumita de dansa.Eu vreau sati dau un sfat asa ca mama ,pt ca imi doresc pt fiecare mamica sau viitoare mamica sa aiba copii sanatosi ,ca si al meu,si te sfatuiesc sa nu renunti la dansa.E un medica care isi da tot interesul in ceea ce face,dar mai mult de atat pune foarte mult suflet in ceea ce face,e atenta la toate detaliile si face totul pt tine si pt micutul tau.Asa ca mai gandeste-te o data pana sa iei hotararea de a merge la alt medic.Iti doresc multa sanatate,sarcina usoara si sa ne mai scrii cum a fost la prima vizita la dr tifrea
    da si eu am simtit-o destul de apropiata fata de pacient!!!!si mi se pare un medic care exprima multa incredere si profesionalism...insa auzisem din diverse parti ca nu ar mai lucra si la stat...deci nu mai asista la nasteri..doar te tine sub observatie pe timpul sarcinii....tu ce stii???mie mi-ar parea rau sa renunt la ea!!!

Membru inregistrat la
    20.12.2010
    Postari in forum
    3
    Nu pot sati spun exact daca sista la nasteri pt ca eu nu am nascut cu ea.A fost plecata din localitate si ma lasat in grija medicilor de la spital.Dar in orice caz nu te lasa oricui si vei fi tratata foarte bine.Eu te sfatuiesc sa nu renunti la dansa pt ca e un dr bun,si isi da mult interes fata de tine si de bebe.Poti vb orice cu ea ca si cum ai vb cu o prietena.Si am uitat sati spun ceva: la spitalele de stat la nasteri nu au voie sa asiste alti medici decat medicul de garda,chiar daca medicul tau e angajatul spitalului.Asta e politica lor.Daca vrei iti las id meu de mess si iti pove3stesc mai multe.Pe forum nu pot.Te pup si multa sanatate.Sa ne mai scrii

Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    Alina asta cu nascutul cu medicul de garda....nu prea o inteleg!!!!
    deci eu cu prima fetita am avut medicul meu care m-a monitorizat timp de aproape 9 luni.....cand am ajuns la Stanca ,medicul de garda m-a intrebat la ce dr sunt sau daca am dr....doctorita mea a ajuns cam la 30 de min dupa mine,fiind sunata chiar de medicul de garda,pt ca s-a oferit el sa o sune.....deci eu am nascut cu medicul meu,iar in sala de nasteri a asistat si medicul de garda ,dupa ce m-a intrebat daca poate sa asiste si el...a fost oricum tare dragut si responsabil!!!dar din ce ai zis tu ,eu am inteles ca nu ai voie sa nasti cu medicul care iti urmareste sarcina,decat cu cel de garda....eu nu cred ca e asa!!!!dimpotriva,eu caut un dr care sa ma asigure si sa-si asume raspunderea de a asista la nastere,pt ca el o sa cunoasca cel mai bine situatia mea si a copilului,e normal sa am cea mai mare incredere in cel care a urmarit evolutia copilasului meu!!!

Membru inregistrat la
    20.12.2010
    Postari in forum
    3
    bia eu nu stiu ce sa zic dar eu stiu teaba asta de cand am nascut eu.Sotului meu ia spus un medic rezident ca dr meu nu are voie sa asiste la nastere daca nu e de garda.Acum nu stiu cum e la stanca dar unde am nascut eu asa e povestea.Cand am intrebat-o pe dna dr daca o sa nasc cu dansa mia spus ca spera.Si dupaia miam dat seama dc zice asa.Acum vezi tu fiecare medic cu politica lui si fiecare spital cu al lui.Eu imi doresc din tot sufletul sati gasesti un medic care sa fie alaturi de tine de la inceput si pana in momentul cand iti vei tine in brate ingerasul.Te pup si sa ne mai scrii

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Buna fetele
    Eu am testat azi un Barza Gold a iesit negativ,deci l-a facut in ziua 26...in ultimul timp am avut un Cm de 26-28 de zile,ce ma determinat sa il fac mai devreme este faptul ca mucusul bej-maroniu nu si-a facut aparitia si cel alb este inca prezent...probabil menstruatia isi va face aparitia mai tarziu,in cazul acesta poate si ovulatia a fost mai tarzie...

Floricica Nou Venita dodolin's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    78
    la prima sarcina nu mai stiu acum am facut dupa 12 zile de intarziere cand mi am dat seama hiii eram distrata cu sarbatorile de iarna nici nu am realizat ,cand mi am dat seama am dat fuga la farmacie cum se numea testu nu mai stiu oricum au iesit 2 liniute.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari