Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410

Nelamurit Care este DPN-ul meu?

Toata lumea se contrazice cu mine nu stiu de ce... ultima mea menstruatie a fost pe 7 ianuarie din cate imi amintesc si dupa socoteala mea ar trebui sa nasc doar la inceputul lui octombrie! dar toti se contrazic cu mine si imi spun ca nasc luna asta ! mentionez ca de abia maine ma duc sa fac un eco....asta din cauza posibilitatilor materiale reduse pe care le am in momentul de fata ..
    Voi ce credeti ? cine are dreptate ei sau eu?

Floricica Novice Ruxy_ta's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2010
    Postari in forum
    412
    Intreaba-i de ce cred ca nasti luna asta! ce spune ecograful? ce spune doctorita? cauta un calcultor sarcina pentru data probabila a nasterii... si mie prima data mi-au zis ca nasc pe 5 ianuarie, dar nu era exclus nici in decembrie... apoi mi-au dat un alt termen 15 ianuarie... apoi 20. Am nascut pe 21... so, nu ai fi unica. Oricum clarifica aspectul, nu vrei sa ai nastere prematura, nu? Mult succes!

mother
    Guest
    care toti?
    pai noi ce sa credem?

nu-mi spune ca nici macar la un doct de fam sau gine nu ai fost.... ei ti-ar fi dat un dpn..

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    Citat Postat de ghiocelul_rosu Vezi mesajul
    Toata lumea se contrazice cu mine nu stiu de ce... ultima mea menstruatie a fost pe 7 ianuarie din cate imi amintesc si dupa socoteala mea ar trebui sa nasc doar la inceputul lui octombrie! dar toti se contrazic cu mine si imi spun ca nasc luna asta ! mentionez ca de abia maine ma duc sa fac un eco....asta din cauza posibilitatilor materiale reduse pe care le am in momentul de fata ..
    iti sugerez sa intri pe site si sa cauti calculator sarcina,acolo poti sa iti calculezi dpn...

ti-am calculat eu....daca ultima menstruatie a fost pe 7 ianuarie(prima zi a cm) ,la un cm de 28 de zile dpn va fi aprox in jurul datei de 14 Octombrie 2010 !
    Modificata de bia25; 29.08.2010 la 21:53:03.

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Citat Postat de ghiocelul_rosu Vezi mesajul
    Eu am avut UM pe 5 ianuarie, si DPN este 12 octombrie. Dar, daca tu ai mai facut niste ecografii (ca altfel cum ti-ar fi putut spune cand nasti!?), probabil ca la masuratori bebele a iesit mai mare, si dupa varsta ecografica a sarcinii ti-or fi spus ca nasti luna asta. Adica, la dimensiuni, poate ca bebele este mai mare decat arata CM. In cazul asta e posibil sa fi avut tu in prima luna ciclu peste sarcina. Pana la urma nasti cand nasti, nu cand iti spun altii ca nasti.
    Modificata de yuxi; 30.08.2010 la 09:25:47.

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Fetelor, eu inteleg ca nu a facut nici un eco, de aceea e nelamurita.
    Te va lamuri medicul dar si eu cred ca la mijlocul lui octombrie vei naste.

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    Paulici la fel am inteles si eu ca nu a facut nici un eco,de aceea i-am dat o data aprox dupa un calculator cu probabilitate....
    dar un eco si un consult de specialitate la un ginecolog ii va lamuri cel mai bine situatia si va sti la ce sa se astepte...dpn depinde de cum e bebelul si situatia sarcinii!!
    Ghiocelule eu zic sa mergi cat mai repede la dr pt binele tau si al minunii din burtica!!ti-am vazut si eu cazul ,situatia si daca e chiar asa cum ai zis vreau sa te felicit pt curajul si dragostea fata de cel inca nenascut de care ai dat dovada!!iti doresc toate cele bune si sunt convinsa ca vei fi o mama buna pt ca ai dorit de la inceput aceasta fiinta minunata si fara vina ,care a prins viata in pantecele tau!!
    :))

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Ghiocel, ai fost la eco? Ce ti-a spus?

Floricica Nou Venita marryluu's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2010
    Postari in forum
    5

Postare ingrijorata

buna sunt noua si am si eu o intrebare care dintre voi a avut "probleme"cu lichidul aminiotic redus ,sunt insarcinata in saptamana 27 si o zii si ieri am fost la eco si mi-a zis ca am lich amni scazut dar sa numi fac probleme caci copilul este bn are 1100 gr si 37,38cm dar eu tot ingrijorata sunt in afara sa consum multe lichide ...ce solutii ar mai fii????
    Modificata de marryluu; 31.08.2010 la 18:27:59.

Floricica Nou Venita Magda.Kathy's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2010
    Postari in forum
    5
    buna, daca e asa cum spui u um 7 ian...cum au spus si fetele dpn este 14 octombrie si bb are acum 33 saptamani si 5 zile...ce ai facut la eco? baietel, fetita?
    bafta

Floricica Nou Venita Magda.Kathy's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2010
    Postari in forum
    5
    [Url] http://www .****************/ info.asp ? id = 138 [ / url]

Apropo , , foloseste - l '' Cu incredere si eu la prima vedere si diagnostic prenatal Cu tot acest calculator sunt acum Mers ... si o Fost OK ... Reclama La Asta Nu m -am gandit ... da Cautare , , Barza de viţă de vie cand ''
    Modificata de Magda.Kathy; 31.08.2010 la 19:45:18.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari