Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita AnamariaMatei's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38

Carat greutate ...

Sunt insarcinata in 15 sapt si 5 zile...si am fost nevoia, azi, sa car o sacosa cu circa2-2.5kg intr-o mana si o sticla de apa de 2l in cealalta mana...e periculos pentru sarcina?pentru bebelus? Multumesc pt raspuns

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Buna seara!Nu cred ca este vreo problema, daca nu ai contraindicatii...dar ar fi bine sa nu ridici mai mult de 2-3 kg.
    Stiu ca au fost ceva probleme la inceputul sarcinii.

Te-a durut ceva dupa ce ai carat lucrurile respective????

Floricica Nou Venita AnamariaMatei's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.12.2013
    Postari in forum
    38
    Nu...nu m-a durut nimic...Da,la inceput au fost probleme...dar la 12 sapt cand am facut eco pt dublu test d-na dr a zis k e bine si ca ma pot reintoarce la servici:D...acum astept sa fac urmatoarea eco...;)

Floricica Nou Venita ralukmamik's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.04.2014
    Postari in forum
    1
    Nu cred ca este cazul sa te sperii asa. :* Totul e sa nu te suprasoliciti si doar tu poti stii cand care-ti sunt limitele. Totusi, pentru siguranta ta, evita sa cari greutati (cu adevarat greutati)

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    eu nici nu m-am gandit vreodata la ce greutate aveau sacosele cu care veneam uneori de la piata, dar sincer 2-3 kg mi se pare o nimica toata

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari