Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sariaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    6
    Salutare. Sunt o burtica de 36 de saptamani, cel putin ecografic pentru ca initial DPN-ul meu era sf acestei luni insa acum daca dr de la eco zice ca am 36 de saptamani DPN s-a schimbat pentru 15 iulie. Pana la urma cand soseste barza ca eu nu mai inteleg nimic? E oare bebelina mea prea mica si d-asta s-a mutat dpn mai tarziu?

Floricica Nou Venita alexa.stan's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2009
    Postari in forum
    6
    Depinde foarte mult si cand s-a produs ovulatia, si cum este CM-ul tau, sunt mai multi factori care determina varsta sarcinii si implicit DPN. Vb si cu ginecologul tau, el urmarindu-ti sarcina ar trebui sa stie sa iti raspunda clar la intrebare.

Floricica Nou Venita ioana.andreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2009
    Postari in forum
    10
    Se poate sa fi incurcat si calculele, se poate sa fie si cum a zis Alexa....cel mai bine mai mergi la o ecografie de control asa si bineinteles sfatuieste-te cu medicul tau

Floricica Nou Venita tundelazar's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2007
    Postari in forum
    42
    ei calculeaza saptamanile de la prima zi de menstruatie asa ies 40 de saptamani.Calculeaza de la prima zi a ultimei menstruatii 280 de zile,cam atuncea ar trebui sa nasti.si eu am cam 3 luni,dar dupa gine am 17 saptamani

Floricica Nou Venita irinusha's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2009
    Postari in forum
    26
    buna, si eu teoretic am 35 saptamani, practic insa am 33, am o diferenat de aprox 10 zile, din cauza k nu am avut ciclul regulat niciodata. Nu iti face probleme...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari