Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita slv_ppsc's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78

Cand l-ati simtit pe bebe in burtica prima data?

Dragi mamici,

Voi cand l-ati simtit pe bebe prima data si ce senzatie? Cum pot distinge mai clar cand se misca?

Mie mi s-a parut ca-l simt acum 2 zile, dar poate au fost doar niste bule de gaze, ca am avut atunci si niste zgomote de intestin... de-atunci nu a mai fost f. clar. Am aprox 17 sapt.

Va pup si va doresc un weekend frumos!

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Eu l-am simtit pe bebe mai tarzior, pe la 19-20 saptamani. Cred ca a fost cea mai frumoasa senzatie de pana atunci! Am mai simtit si ce spui tu...ca niste "fluturasi", dar ceva intens abia dupa 19 saptamani.

Sarcina usoara iti doresc!Numai zambete sa-ti aduca micutul tau!

Floricica Nou Venita Lilyssss's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94
    sarcina usoara sa ai,pe la 4 luni jumate imi aduc aminte ca l-am simtit am stat minute in sir nemiscata sa ma bucur de prima miscare a lui bebe,eram...asa de fericita nici nu stiu sa explic ce am simtit.

Lilypie First Birthday tickers

Floricica Nou Venita rebelutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2013
    Postari in forum
    23
    Si eu l-am simtit pe bebe pe la 16-17 sapt!!!La fel nu eram sigura ,nu puteam distinge miscarile sale,la fel gandeam si eu ca sunt niste gaze dar de fapt....Acum am 22 sapt si fetitza noastra este fff jucausa :D o ador!!!Sarcina usoara si bebe sanatos.

Floricica Nou Venita slv_ppsc's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2013
    Postari in forum
    78
    intr-adevar, poate mi s-a parut, eram la serviciu si nu ma puteam exteriorizam asa, insa ce era in sufletul meu, e o senzatie divina, incomparabila, e minunat! Din punctul acesta de vedere, sa fii femeie si mamica este extraordinar!

Floricica Debutanta LavinutzaB's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2012
    Postari in forum
    1.145
    Eu l-am simtit la 16 sapt si 4 zile.Am stiut clar ca e el atunci.A fost super senzatia si de atunci m-am bucurat inf iecare zi de miscarile lui care au devenit din ce in ce mai profunde pana in ziua cand l-am nascut.Acum il tin in brate si il pupacesc toata ziua.

sadia
    Guest
    E o ......falfaiala......de aripi de fluture(m-am alintat nitel)........offffff ce mi-e dor.Pe la 4 si o saptamana s-a miscat.....

Moderator Floricica Senior wondermom's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2008
    Postari in forum
    3.355
    L-am simtit la 18 saptamani... e o senzatie aparte, nu seamana cu bulele de gaze... iti vei da seama cu siguranta ca e bebe...

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    Si eu cand am relizat intr-un final ca este bebe aveam deja trecut de 17 saptamani si la fel l-am simtit si il simt ca pe niste bule de aer.Cel mai intens il simt in partea stanga unde mii s-a zis ca are capusorul,dar bine eu presupun ca el se mai intoarce si este foarte activ dupa ora 22 .

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Eu nu mi-am dat seama de miscarile lui bebe pana la 22 de saptamani...toata lumea imi spunea ca ar trebui sa simt niste fluturasi...niste bule...n-am simtit nimic, poate si pt. ca am fost mai tot timpul balonata si de la gaze...de unde sa mai simt si fluturasi?
    Dar...dupa 22 de saptamani au inceput picioare si pumni...la greu. Nici o falfaiala...erau lovituri puternice, de ziceai ca acum da sa iasa....
    Si la fel este si astazi...tot pumni si mai ales picioare

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Si Andrei abia se facea simtit, dar cred ca pe la vreo 17, 18 saptamani l-am simtit prima oara. Dar era destul de retinut in manifestari. El pe la ora 3 dimineata avea program de zbenguiala si dupa ora 7, 7.30 dimineata. IN rest, nimic toata ziua. Chiar in ultimele 2 saptamani, ama vut o faza cand nu il mai simteam deloc si n-am mai putut dormi de frica. Dar era in regula.. Acus darama tot ce prinde, e un nazdravan, nu suporta sa faci tu regulile pentru el si ieri am ajuns sa il culeg din strada..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari