Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Cand ai dat vestea ca esti insarcinata?

In afara de tatal meu si de cea mai buna prietena care au aflat imediat ce am ramas insarcinata, restul familiei, prietenii si colegii au aflat ca voi deveni mamica abia dupa ce am trecut de primul trimestru pentru ca avea risc de a pierde sarcina si nu am dat vestea cea mare mai devreme ca in cazul in care se intampla ceva sa fiu nevoita sa dau o gramda de explicatii privind pierderea sarcinii la atatea persoane.

Voi cand ati dat rudelor, prietenilor, colegilor vestea ca veti deveni mamici?

Floricica Nou Venita virginiaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.11.2010
    Postari in forum
    41
    In momentul in care am aflat!!! De fapt, sefa mea s-a dus la baie sa verifice testul, in timp ce eu vorbeam la telefon cu un client. Va dati seama ca atunci cand a iesit de acolo, topaind de bucurie, nici nu mai stiu ce i-am spus omului! Apoi am scanat testul si l-am trimis sotului pe mail spunandu-i ca am un document de tradus (stie engleza mai bine decat mine) si am nevoie urgent! El le-a spus parintilor lui, apoi a venit sa ma ia de la servici si am plecat la ai mei si le-am spus si lor. Si tot asa a aflat toata lumea in timp record. La fel, dupa ce am nascut (am avut o nastere asa de usoara ca am ajuns de poveste in spital), imediat dupa ce m-au dus in salon, am dat sms-uri tuturor! E clar ca nu prea pot tine "ceva in mine" :))

Floricica Nou Venita andya's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    153
    eu m-am dus la control sa vad daca testul este adevarat si asa era. l-am sunat pe sotul meu care era la pescuit cu viitorul cumatru si cand mi-a raspuns mi-a spus" nu e dereglare nu" " e un bebe". si eu da de unde stii... "pai era o barza pe aici si stiam ca vine la mine...pe soacra-mea am pus-o de dimineata sa ia pastilele de inima si am insistat la ea dar pana la urma a uitat ... si s-a bucurat enorm fara alte surprize iar de parintii mei nici nu mai discut ca mititica mea e sufletelul lor...

Floricica Nou Venita dodolin's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    78
    eu am facut testul pe 31 dec 2010 iar familiilor am spus la o saptamana ca erau plecati de sarbatori sau intors acasa am chemat rudele ,prietenii si vecini hiiiii in fata calculatorului noi fiind in spania si am trimis poza cu testul de sarcina..hii sa auzit uraaaaaaaaaaa e gravidaaaaa nebunaaaaaaaaaa surorile mele si cumnata hiii la putin timp si sotia fratelui dadea vestea cea mare e cu 2 luni in urma mea ...iar la primul baietel am nascut cu 3 luni dupa cealalta cumnata sora sotului...cand vine barza in neam vine cu cate 2 sa nu faca multe drumuri..hii

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Eu cred ca sunt unicat. Sunt deja in luna a V-a si ai mei nici nu au habar. Sotiorul ma tot pistoneaza sa le spun, eu nu si nu, asa ca imi spune ca cel mai bine ii anunt direct la nastere.. This should do it..

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    La mine a fost mai dificila treaba cu anuntatul ca deh fiind fetita fara tatic nu stiam cum sa procedez mamei iam spus cand eram in 3 luni si o saptamana la fel si fratelui meu in prima faza am fost disperati nu stiam ce vom face cum vor reactiona restul tatei ia-m spus cam tarzior eram deja in 6 luni jumate si restul neamurilor au aflat cand eram deja in 8 luni de fapt nici nu mi-am dat interesul ca t\restul neamurilor sa afle ca oricum de cand au aflat si pana acum nu au fost curiosi sa vina sa o vada pe printesa asta.....

vbc
    vbc este offline.
    Floricica Nou Venita vbc's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    21
    Eu i-am anuntat imediat ce mi-am facut testul. Eram atat de nerabdatoare sa le dau vestea cea mare incat nu am rezistat sa aman momentul.....

Floricica Debutanta mamica1's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2010
    Postari in forum
    835
    la fata era si sotul cu mine la control si la baiat a aflat la fel imediat. pot spune ca la niciunul nu s-a bucurat din contra. ferice de cele ale caror soti abia asteapta si se bucura, eu nu am avut norocul asta, lucrurile s-au schimbat dupa nastere. la fel si familia lui toata mi-au cerut sa renunt la copii.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Deci: cand aud chestii de genul: familia lui mi-a cerut sa renunt la copil ma apuca nervii. Cine ***** sunt neamurile ca sa iti spuna tie ce sa faci cu familia ta si copii tai?!?!? Sa renunti la copii? Deci la amandoi? Pai si peste 10-15 ani cine venea sa tzutzuie din buze: of saraca, nici macar copii nu au facut, sa ii aline batranetile.

Floricica Nou Venita arpydia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.04.2011
    Postari in forum
    6
    Eu am dat vestea imediat dupa ce am facut testul de sarcina si a iesit pozitiv.Eram prea fericiti ca sa nu spunem nimanui imediat. Asteptam o fetita.:)

Floricica Nou Venita dida0385's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    2
    In ziua de Craciun... Avem 8 saptamani si abia aflasem si eu cu 2 zile inainte cand cumnata mea mi-a cumparat un test... " cadouri facute mamei in ziua de Craciun : sarcina mea si cererea in casatorie a surorii mai mici, iar dupa o luna aflam ca si cumnata e cu 2 sapt mai mica decat mine la sarcina :D Va dati seama ca eu, sotul, buncii, parintii nostrii, unchii, verii, matusile, fratii, surorile, prietenii...si tot cardul de cunoscuti sunt in culmea fericirii si asteapta bebelusii :D

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari