Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Calendarul chinezesc pentru aflarea sexului bebelusului

Calendarul chinezesc este o alta "metoda" pentru viitorii parinti de a afla ce vor avea baiatel sau fetita. Acest calendar a fost descoperit in apropiere de Beijung, intr-un mormant ce apartinea unui rege si se pare ca dateaza de peste 700 de ani.

Aflarea sexului bebelusului este foarte importanta pentru chinezi deoarece este binecunoscut faptul ca in familiile regale era neaparat necesar un succesor de sex masculin.

Caluclatorul functioneaza prin colerarea varstei pe care o are mamica in momentul conceptiei si luna in care a fost conceput bebelusul. Se pare ca acest calendar chinezesc are o acuratete de peste 50% in determinarea sexului bebelusului.

Eu am calculat probabilitatea de a avea fetita sau baietel cu ajutorul acestui calendar si la mine nu s-a potrivit, a rezultat ca voi avea o fetita desi toate semnele indicau un baiatel si chiar asa a si fost,am nascut un bebe baietel

Floricica Novice Ruxy_ta's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2010
    Postari in forum
    412
    eu cunosc o alta metida, zisa babeasca, de a afla sexul copilul, de la mama... nu am dat gres cu ea inca niciodata! puteti determina si voi si putem afla astfel acuratetea metodei. Sangele se 'schimba" la parteneri la femeie, la fiecare 4 ani, la barbat la fiecare 3 ani, se calculeaza al cui sange era mai proaspat in momentul conceptiei, daca e al tatalui atunci va fi baietel, daca e al mamei, atunci va fi fetita.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Multumim pentru pont ruxy de metoda asta chiar nu mai auzisem pana acum.
    Daca iau in calcul metoda asta atunci se potriveste pt ca am facut baiatel

Floricica Novice ralukrissty's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.02.2007
    Postari in forum
    306
    Nici la mine nu a functionat calendarul chinezesc, care imi zicea ca am fetita. La echo a iesit baietel!!!! Dupa metoda "babeasca" a lui Ruxy, e chiar ok!!!

Floricica Nou Venita adinaradupopica's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2011
    Postari in forum
    4
    draga ruxy_ta, dupa metoda ta, eu ar trebui sa am fetita, dar la ecograf mi-a spus ca o sa am baiat. Ramane de vazut la sfarsit ce o sa fie...

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Citat Postat de Ruxy_ta Vezi mesajul
    eu cunosc o alta metida, zisa babeasca, de a afla sexul copilul, de la mama... nu am dat gres cu ea inca niciodata! puteti determina si voi si putem afla astfel acuratetea metodei. Sangele se 'schimba" la parteneri la femeie, la fiecare 4 ani, la barbat la fiecare 3 ani, se calculeaza al cui sange era mai proaspat in momentul conceptiei, daca e al tatalui atunci va fi baietel, daca e al mamei, atunci va fi fetita.
    Doresc sa fac o rectficare la femei sangele se regenereaza la 3 ani si la barbati la 4 ani.

Membru inregistrat la
    13.01.2011
    Postari in forum
    4
    Pai nici asa nu se potriveste....to fetita imi iese....si doctorul zice ca e baietel.

Membru inregistrat la
    13.01.2011
    Postari in forum
    4
    Citat Postat de denyy10 Vezi mesajul
    Doresc sa fac o rectficare la femei sangele se regenereaza la 3 ani si la barbati la 4 ani.
    Pai nici asa nu se potriveste....to fetita imi iese....si doctorul zice ca e baietel.

Floricica Nou Venita nicolle777's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.02.2011
    Postari in forum
    5
    buna, hmmm..curios...mie nu imi iese nicicum cu calculul asta..curios... poate nu inteleg eu..???
    eu sunt nascuta in 06.06.1983 si sotul in 03.06.1977. daca adun la min ecate 3 ani si la el cate 4 , tot la 2009 ajung. si atunci???
    cine ma poate lamuri, va rog?? mai ales ca eu stiu deja aspunsul ..verificam daca functioneaza:)

Membru inregistrat la
    13.01.2011
    Postari in forum
    4
    Citat Postat de nicolle777vyl Vezi mesajul
    buna, hmmm..curios...mie nu imi iese nicicum cu calculul asta..curios... poate nu inteleg eu..???
    eu sunt nascuta in 06.06.1983 si sotul in 03.06.1977. daca adun la min ecate 3 ani si la el cate 4 , tot la 2009 ajung. si atunci???
    cine ma poate lamuri, va rog?? mai ales ca eu stiu deja aspunsul ..verificam daca functioneaza:)
    pai cand ai ramas insarcinata? in ce luna si ce an... ca sa vedem dupa metoda asta ce o sa fie...

Floricica Nou Venita Galletita's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.04.2011
    Postari in forum
    18
    Prima mea postare :D Mi s-a facut si mie calculul prin aceasta metoda si mi-a iesit ca am baietel,bucurie mare din partea socrilor care isi doresc foarte mult un nepotel,fiind si primul.Dar am vrut sa stiu mai sigur daca asa este si am facut si "testul" cu verigheta,de 2 ori ;)) si tot baietel mi-a iesit...si ca sa fiu si mai sigura mi-am facut si eu singura testul "babesc" si tot baietel :D Asa ca acum nu-mi ramane decat sa astept confirmarea de la ecograf,care va fi in luna mai.De abia astept! :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari