Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Cadita pentru baita la bebelusi

Din nou, parintii aflati la primul copil se gasesc in fata unei noi alegeri (dupa ce a trebuit sa aleaga carutul, patutul, scaunul/scoica auto etc), aleerea caditei pentru baita bebelusului.

Sunt foarte multe tipuri de cadite pentru baita bebelusului: special concepute pentru nou-nascuti, cadite mici cu reductor dfe diferite tipuri si cadite mai mari fara reductor, cu antiderapant sau fara.

Noi am ales sa cumparam o cadita clasica, mai mare si a fost foarte bine pentru ca am folosit-o pana la un an si 3-4 luni penru a avut loc suficient in ea Edi. Am cumparat apoi se parat un reductor care arata ca un slezlong si este invelit in prosop.

Voi ce tip de cadita pentru baita bebelusului ati ales?

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Eu am ales cea mai ieftina pe care am gasit-o, si mi s-a parut si de calitate (cadita de la Ikea). Aveam un fel de suport metalic cu panza de la cumnata mea, asa ca bebe statea sprijinit pe el. Cadita mi s-a parut f buna si suficient de mare. Noi o folosim si acum, o punem in cada mare si acolo il spalam pe Silviu. Singura noastra problema e ca, de cand am fost la mare, Silviu nu mai vrea sa se aseze in fundulet in cadita, si nu avem cum sa il fortam. Asa ca sta in picioare si face un fel de dus rapid, ca sa nu raceasca. :O)

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Eu i-am cumparat una normala, de plastic, singura diferenta fata de cea pe care o aveam eu cand eram mica e ca asta are scurgere. apoi a primit chestia asta:http://media.parabebes.com/productos...1247044383.jpg
    E foarte comoda, insa pretul e destul de ridicat si nu se poate folosi mult timp. Eu deja nu o mai pot schimba pe ea pentru ca se misca foarte mult si mi-e frica :).

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Mmma da masutele de infasat si eu am auzit ca nu sunt practice pentru ca bebe creste si la fel cum spui si tu se misca mult si nu mai sunt sigure. Reductorul de care ziceam eu arata asa Sezlong bumbac

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    eu i-am luat una cu suport special adaptabil care cica ii era potrivita pana pe la 9 luni, dar la 5 luni am renuntat la ea ca nu prea mai avea loc voinicul, asa ca am luat alta mai mare pe care initial nu am vrut-o ca daca ii faceam baie in camera lui mi s-a parut incomod sa car gramada de apa pt o mogaldeata. si la 1 an i-=am luatr si cadita aia speciala pt cabina de dus

Floricica Nou Venita swluvm's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.10.2010
    Postari in forum
    13
    Fetelor uitati cateva sugestii aici

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari